Atrakcyjne cenowo zestawy solarne

Atrakcyjne cenowo zestawy solarne

18 lutego, 2022 Przemysł i technologie 0

Kiedyś czerpanie energii elektrycznej ze słońca było jedyne w sferze marzeń i nikt o tym nie myślał poważnie. Dziś już prawie kilka milionów Polaków posiada instalacje fotowoltaiczne na dachach swoich domów i cieszą się darmową energią.

Co zawierają zestawy solarne?

zestaw fotowoltaiczny 10kw cenaPaneli solarnych nie sposób pomylić z niczym innym. Przeważnie znajdują się na dachach budynków, aby móc zbierać maksymalnie dużo promieni słonecznych, z których wytwarzana jest energia. Panele gromadzą ją w formie prądu stałego, który jest przesyłany do inwertera, czyli falownika, odpowiadającego na zamianę go w prąd zmienny. To dzięki falownikowi można niemalże od razu korzystać z pozyskanej energii, gdyż zamienia on ją w taką, która płynie w gniazdkach elektrycznych. Instalacja fotowoltaiczna może służyć jako jedyne źródło zasilania w budynku i wtedy musi mieć odpowiednio dużą moc, aby wytworzyć oczekiwaną ilość energii. Najlepszym i najtańszym sposobem na korzystanie z energii słonecznej jest zestaw fotowoltaiczny 10kw cena jego zaczyna się już od około osiemnastu tysięcy złotych. To kompleksowe rozwiązanie, ponieważ w tej cenie otrzymujemy wszystkie niezbędne elementy do uruchomienia i korzystania z fotowoltaiki. Są to przede wszystkim panele solarne, inwerter, szyny do montażu paneli, uchwyty, uziomy i łączniki do szyn. Jeżeli chodzi o moc paneli, to przeważnie w sprzedaży można znaleźć je w zakresie od trzech do nawet trzydziestu kilku kilowatów. Im mocniejsza instalacja, tym więcej prądu wytworzy.

Poza mocą paneli fotowoltaicznych liczy się również ich rozmiar, gdyż większa powierzchnia jest w stanie odebrać z otoczenia więcej energii słonecznej. Jej działanie jest zasilane z pozyskanej energii, zatem nie pobiera energii, za którą trzeba dodatkowo zapłacić.