Balsam przeciwbólowy z dodatkiem konopi

Balsam przeciwbólowy z dodatkiem konopi

22 listopada, 2020 Medycyna 0

Dodatek produktów konopnych ma pozytywny wpływ na skład kremów i maści przeciwbólowych. Substancje czynne, zawarte w zielonych roślinach z ekstraktem z CBD, to przede wszystkim kannabidiol. To ten starannie wyselekcjonowany składnik medycznej marihuany potrafi świetnie uśmierzyć ból i nie powoduje alergii skórnych. Dzięki czemu balsamy z zawartością konopi są polecane na różne dolegliwości bólowe.

Maść konopna na różne dolegliwości

konopny balsamTradycyjne kremy przeciwbólowe i przeciwobrzękowe mają naturalnego konkurenta w postaci maści, balsamów i żelów produkowanych na bazie konopi. Dobry konopny balsam nadaje się do codziennego użytku. Można go stosować bezpośrednio na skórę i miejsce chorobowo zmienione. Naturalny skład powoduje, że ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest minimalne. Również fakt, że jest to środek bez recepty sprawia, że można go używać w zasadzie na różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Balsamy na bazie wyciągów z konopi idealnie sprawdzają się jako alternatywa dla chemicznych mieszanek, np. dla kremów i żelów z heparyną. Nie każdy człowiek dobrze toleruje substancje sprzyjające krzepnięciu krwi. Tymczasem produkty naturalne, na bazie konopi są bardzo bezpieczne. Dlatego poleca się je zarówno sportowcom na naciągnięcia stawów i stłuczenia, jak i osobom starszym z różnymi dodatkowymi chorobami towarzyszącymi. Stopowanie balsamów z wyciągiem konopnym ukoi ból.

Bolące stawy, stłuczenia, kontuzje, te wszystkie sytuacje są powodem nagłego i uciążliwego bólu. Można temu zaradzić, stosując balsam na bazie wyciągów z naturalnych, biologicznie czystych konopi. Produkty spod znaku CBD służą uśmierzaniu bólu, ale też pomagają leczenie miejsc chorobowo zmienionych. Są łagodne i nie niosą ze sobą ryzyka powikłań oraz negatywnych reakcji.