Bardzo popularne kotwy budowlane

Bardzo popularne kotwy budowlane

9 sierpnia, 2018 Budownictwo 0

Beton jest materiałem, który posiada bardzo specyficzne właściwości zarówno fizyczne jak i chemiczne. Ten materiał jest obecnie najczęściej wykorzystywanym materiałem budowlanym. Jego głównym zaletami jest duża odporność na ścieranie, rdzę oraz bardzo duża plastyczność pozwalająca formować go w dowolne trwałe kształty. Podczas każdej budowy łączony ze specjalnymi kotwami.

Jak montować kotwę chemiczną?

kotwy chemiczneTego rodzaju kotwa wykorzystywana jest do montażu w wielu miejscach takich jak łazienka zazwyczaj są używane do prawidłowego montażu umywalek. Bardzo często również wykorzystywane do drzwi wejściowych oraz takich konstrukcji jak pergole. Jak poprawnie zamontować kotwę chemiczną proces ten jest podzielony na kilka etapów, które trzeba spełnić aby cały proces montażu przebiegł zgodnie z ustalonymi normami. Przed rozpoczęciem procesu montażu kotwy należy dokładnie oczyścić powierzchnię w której montowana będzie kotwa. Następnie specjalnym wiertłem z ząbkami wgryzającymi się w beton wywiercić otwór. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie otworu zaleca się do tego użycie sprężonego powietrza aby mieć pewność, iż wszystkie drobinki zostały usunięte. Do tak przygotowanego otworu wkłada się kotwę, którą zalewa się specjalną substancją, która działa podobnie jak żywica. Cały proces wykorzystuje proces tak zwanej siły adhezji. Zalany materiał rozpręża się w odwiercie jednocześnie stabilizując kotwę. Kotwy chemiczne kupuje się w specjalnych pojemnikach w dołączonym dozownikiem, którym wstrzykuje się wyżej opisaną substancję.

Reasumując ten sposób umieszczania kotew jest bardzo popularny. Nie wymaga on posiadania specjalnych kluczy, które są niezbędne podczas mocowania mechanicznego, które wymaga większych umiejętności podczas montowania ponieważ trzeba znać zasady wkręcania kotew. Dla nie doświadczonego budowlańca proces ten może okazać się trudniejszy.