Cechy wirtualnych biur i zakładanie spółek

Cechy wirtualnych biur i zakładanie spółek

4 lipca, 2016 Biznes 0

Wirtualne biura to miejsca, gdzie firma, właściciel takiego biura świadczy usługi wynajmu adresu, skrzynki pocztowej, sekretarstwa itd. na rzecz innej firmy. Jaki to ma cel? Po pierwsze i najważniejsze redukuje to koszty związane z prowadzeniem własnej firmy.

Zakładanie spółek we Wrocławiu trwa około godziny

zakładanie spółekJak dokładnie to działa? Nie musimy płacić za czynsz, abonamenty, wodę, prąd czy ogrzewanie. A tak jest jeżeli chodzi o wirtualne biuro to nie ma mowy, żeby wyszło drożej niż zwykłe biuro. Jak wiadomo rejestracja spółek czy firm to dzisiaj naprawdę najmniejszy problem. Zakładanie spółek Wrocław dzisiaj trwa około godziny albo i mniej. Kila podpisów i do przodu. A do czego możemy wykorzystać takie wirtualne biuro? Jakie firmy mogą mieć coś takiego? Na dobrą sprawę każda usługa, jeżeli tylko nie potrzebuje stałego kontaktu z klientem (tak jak choćby lekarz) może pozwolić sobie na takie wirtualne biuro. Co więc nam to daje? Daje nam to prestiżowy adres w centrum jakiegoś miasta, gdzie za rok zamiast siedemnastu tysięcy zapłacimy może z tysiąc trzysta złotych. Czyli różnica wynosi ponad 1000%. Co więcej, taka opcja daje nam możliwość zachowania anonimowości jako osoba. Nie mówię, że powinniśmy być anonimowi jako, bo z imienia i nazwiska dobrze jak nas znają, jednak nie ma sensu, żeby nasi klienci znali nasz adres domowy. Nie jest to bezpieczne, ponieważ są pewne grupy ludzi, którzy tylko czekają na takie zachowanie.

Jeżeli prowadzimy firmę jak wynajem pokoi to wiadomo, że obawy byłyby głupotą, jednak jeżeli jest to kancelaria adwokacka albo usługi księgowe to wiadomo, że różnie to bywa z naszymi klientami. Wirtualne biuro ma naprawdę całą masę zalet, a wady? Szczerze dla początkującej firmy nie ma wad. Ceny są niezłe a sama usługa naprawdę pomysłowa.