Cegła w nowoczesnych aranżacjach

Cegła w nowoczesnych aranżacjach

19 maja, 2021 Budownictwo i remonty 0

Coraz częściej aranżując wnętrza naszych domów lub mieszkań, posiłkujemy się poradami specjalistów. Co prawda nie każdego stać na usługi profesjonalnego projektanta wnętrz, ale bardzo dużą wiedzę na temat spójnych i ładnych pomieszczeń znaleźć możemy w Internecie. Wielu z nas inspiruje się pięknymi zdjęciami, które można znaleźć na przykład w mediach społecznościowych.

Ceglane ściany we wnętrzach

imitacja cegły na ścianęW dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak przestrzeń, w której na co dzień przebywamy, wpływa na nasze samopoczucie. Stajemy się też coraz wrażliwsi na estetykę wnętrz i otwarci na nietypowe rozwiązania w naszych domach. W każdym pomieszczeniu dla jego charakteru ważną rolę odgrywają ściany. Zajmują one w końcu dość sporą przestrzeń. Od wieku starano się więc dekorować ściany na różne sposoby, głównie za pomocą obrazów. Obecnie stosuje się też inne dekoracje. Wśród nich bardzo popularna jest imitacja cegły na ścianę, która występuje w przeróżnych wersjach. Takie płytki, imitujące cegły, kupić możemy w każdym sklepie budowlanym. Płytki imitujące cegłę mają przeróżne odcienie, od bardzo jasnych, po zupełnie ciemne. Ich wybór zależy od naszej koncepcji. Cegła na ścianie wprowadza nieco surowy, a zarazem swojski klimat, w którym doskonale odnajdzie się duża ilość roślinności oraz drewnianych elementów wykończeniowych. Cegły kładzie się zazwyczaj na jedną, najbardziej reprezentacyjną ścianę tak, żeby nie przytłoczyć całego pomieszczenia.

Ściany we współczesnych wnętrzach dekorowane są na różne sposoby. Cały czas chętnie wieszamy na nich różnego rodzaju zdjęcia i obrazy, jednak nie brakuje też innych rozwiązań. Wśród nich są tapety, fototapety, a także specjalne płytki imitujące cegłę. Te ostatnie cieszą się rosnącą popularnością.