Charakterystyka pracy w multiagencji

Charakterystyka pracy w multiagencji

30 listopada, 2020 Usługi 0

Wielu młodych ludzi miewa problemy z wejściem na rynek pracy, ale na szczęście mi udało się tego uniknąć. Nie byłoby jednak tak łatwo, gdyby nie polecenie mnie przez jednego z kolegów, który mając już kilka lat doświadczenia dostrzegł we mnie potencjał i zarekomendował mnie mojemu pierwszemu pracodawcy, dzięki czemu mogłem rozpocząć karierę zawodową.

Praca multiagentów ubezpieczeniowych

praca w multiagencji ubezpieczeniowejPo jakimś czasie dowiedziałem się, że zostałem zatrudniony nie tylko dzięki wstawieniu się za mną kolegi, ale też przez moje cechy charakteru, bardzo pożądane w pracy w ubezpieczeniach. Dziś wiem, że miałem wtedy dużo szczęścia, a praca w multiagencji ubezpieczeniowej ułatwiła mi późniejszy rozwój i zatrudnienie w kancelarii brokerskiej. Multiagent podobnie jak broker musi doradzać klientom spośród oferty wielu różnych zakładów ubezpieczeń, chociaż zajmuje się przede wszystkim ubezpieczeniami indywidualnymi i tymi kierowanymi do małych i średnich przedsiębiorców. W tej pracy liczy się nie tylko skrupulatność, ale też komunikatywność i umiejętność prawidłowego diagnozowania potrzeb klientów zainteresowanych wykupieniem ochrony ubezpieczeniowej, co od początku szło mi bardzo dobrze i pozwoliło zyskać cenne doświadczenie, które zaprocentowało kiedy zdecydowałem się na zmianę pracy, ponieważ na rozmowie kwalifikacyjnej mogłem wykazać się znajomością wielu produktów ubezpieczeniowych co oznaczało, że wdrożę się w pracę szybciej niż inni kandydaci.

Multiagencje ubezpieczeniowe prowadzą bardzo liczne rekrutacje, ponieważ im większa liczba współpracujących z nimi agentów, tym większa szansa na zebranie z rynku jak największego przypisu składki ubezpieczeniowej, a w związku z tym także wyższej prowizji wypłacanej takim podmiotom przez towarzystwa ubezpieczeniowe.