Ciekawa ozdoba w postaci parawanu

Jubilerskie nowości

Ciekawa ozdoba w postaci parawanu

2 października, 2018 Wnętrze 0

W trendach wnętrzarskich pojawiają się coraz częściej elementy znane z dawnych epok. Powracają one do łask zazwyczaj głównie w formie dekoracyjnej. Zauważyłam, na przykład, że w wielu stylizacjach wnętrz, pokazywanych w gazetach lub Internecie, pojawiają się parawany, które znamy przecież głównie z filmów historycznych.

Parawany w nowoczesnych wnętrzach

tani parawan pokojowyKażdy z nas kojarzy pewnie filmy przedstawiające realia siedemnastego lub osiemnastego wieku. Bogatsi ludzie posiadali piękne domy, a w sypialniach każda dama czy szlachetnie urodzony mężczyzna posiadał parawan, który służył za miejsca do ubierania się. Ciężkie suknie czy skomplikowane stroje nie pozwalały na samodzielne ubieranie się, od tego była służba. Parawan pozwalał swobodnie założyć na przykład bieliznę. W dzisiejszych czasach każdy ubiera się sam, a wielu domach pojawiają się garderoby oraz łazienki zaraz obok sypialni. Jednak w wielu przykładowych aranżacjach pojawiają się parawany. Służą one głównie za ozdobę, ale nie tylko. Przekonałam się o tym na własnej skórze, bowiem mieszkam na razie w trzypokojowym mieszkaniu i musiałam w salonie stworzyć sobie miejsce do pracy. Postawiłam więc biurko z komputerem oraz wygodne krzesło. Obok jednak stała wygodna kanapa i telewizor, który jakoś tak zniechęcały mnie do wykonywania pracy. Postanowiłam więc w jakiś sposób się odgrodzić. Kupiłam więc tani parawan pokojowy, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko stał się atrakcyjnym elementem salon, ale też dał mi przestrzeń stworzoną do moich zawodowych zadań.

Moda zarówno w kwestii garderoby, jak i w wyposażeniu wnętrz, coraz częściej nawiązuje do różnych rozwiązań z danych epok. Od jakiegoś czasu, na przykład, w wielu przykładowych aranżacjach pojawiają się, znane nam chociażby z historycznych filmów, parawany.