Co zrobić z zapchanym DPF?

Co zrobić z zapchanym DPF?

10 kwietnia, 2022 Motoryzacja 0

Samochody napędzane silnikami wysokoprężnymi, czyli takimi, które spalają ropę, a nie benzynę, emitują do środowiska naturalnego dużo szkodliwych substancji w formie spalin. Warto wiedzieć, że producenci aut stosują różne środki techniczne, aby zmniejszać emisję szkodliwych związków do atmosfery oraz czynić auta bardziej przyjazne środowisku naturalnemu.

Czy regeneracja DPF może być opłacalna?

regeneracja filtra cząstek stałych pomorskieJednym z takich kroków jest zastosowanie w silnikach wysokoprężnych filtrów cząstek stałych, które znajdują się w układzie wydechowym pojazdu, zaraz za katalizatorem. Jest to element, który jest wymagany i usunięcie go może sprawić, że nasz samochód nie przejdzie badania technicznego podczas wykonywania okresowego przeglądu i sprawdzania sprawności auta. Dlatego warto interesować się tym, w jakiej kondycji znajduje się nasz filtr cząstek stałych. Jeżeli dużo jeździmy samochodem, na pewno szybciej będzie on wymagał regeneracji. Przyczyną jego szybkiego zniszczenia może być nie tylko nadmierna eksploatacja, ale także stosowanie paliwa złej jakości. Dlatego ważne jest, gdzie tankujemy. Jeżeli już interesuje nas regeneracja filtra cząstek stałych pomorskie to region, w którym działa bardzo dużo sprawdzonych warsztatów. Warto zlecić czyszczenie filtra DPF firmie, która się na tym zna oraz ma odpowiednio duże doświadczenie. Dzięki temu dużo zaoszczędzimy.

Zakup nowego filtra to duży wydatek. Nawet tanie zamienniki mogą poważnie obciążyć nasz portfel. Dlatego o wiele bardziej opłaca się regenerować nasz filtr cząstek stałych, niż montować nowy. Dobry fachowiec będzie w stanie przywrócić filtrowi pierwotne właściwości i doprowadzić go do stanu, w którym będzie wydajny w takim samym stopniu, jak nowy filtr prosto z fabryki. Warto o tym pamiętać.