Czy można usunąć tatuaż?

Czy można usunąć tatuaż?

28 czerwca, 2018 Uroda 0

 

Niegdyś kojarzony był z mrocznym okresem naszej historii, później z kryminalistami lecz dzisiaj tatuaż może stanowić przepiękną ozdobę naszego ciała i być jednocześnie prawdziwym dziełem sztuki. No właśnie, może, ale nie musi. Co zatem zrobić, aby pozbyć się niekoniecznie estetycznej dziary z naszej skóry?

Jak pozbyć się tatuażu?

usuwanie tatuażuTo pytanie z pewnością zadawało sobie wiele osób, które padły ofiarą domorosłego tatuażysty, czyli zwyczajnie osoby niedoświadczonej w tym fachu. Wina jednak leży także po stronie klienta bowiem przed zdecydowaniem się na tatuaż powinniśmy dokładnie sprawdzić artystę, który go wykonuje, a także udać się do profesjonalnego studia. Być może ceny są wyższe, ale tym samym zyskujemy pewność, że wyjdziemy stamtąd z pięknym tatuażem, a nie z czymś, co potem się wstydzimy pokazać. Nie oznacza to jednak, że dla osób posiadających brzydkie tatuaże lub po prostu dla tych, którzy chcą pozbyć się nawet pięknego tatuażu ze swojego ciała, nie istnieje rozwiązanie. Usuwanie tatuażu od kilku lat jest dostępne w naszym kraju. Cały proces polega na potraktowaniu naszego tatuażu wiązkami światła. Trwają one jednak bardzo krótko, aby zabieg był jak najmniej bolesny. Dzięki temu tatuaż jest usuwany w miarę naturalny sposób. Dlaczego? Wiązka lasera rozpuszcza tusz w naszej skórze na mniejsze cząsteczki i dzięki temu nasz organizm jest w stanie samodzielnie się ich pozbyć, bo jak wiadomo jedynym co wstrzymuje ciało przed „odrzuceniem” wykonywanego tatuażu jest właśnie wielkość cząsteczek tuszu wprowadzana pod naszą skórę i to właśnie decyduje o tym, że tatuaż pozostaje z nami, a nie jest zwalczany przez organizm.

Przeważnie, aby całkowicie pozbyć się tatuażu niezbędnym jest przeprowadzenie kilku sesji. O ich ilości decyduje zarówno wielkość naszego tatuażu, kolory oraz oczywiście osoba, która profesjonalnie zajmuje się jego usuwaniem. Efekty są jednak warte zachodu ponieważ rezultat końcowy jest taki, że po naszym starym tatuażu nie ma najmniejszego śladu!