Czy warto kupić kojec dla psa?

Czy warto kupić kojec dla psa?

14 marca, 2020 Domowe zwierzaki 0

Posiadanie psiaka to wiele radości, ale też obowiązków oraz pokładów cierpliwości. Szczególnie widzimy to w przypadku szczeniaków lub adoptowanych zwierzaków, które wymagają wiele opieki i nauki pewnych akceptowanych przez nas zachowań. Sporym problemem, z którym boryka się wielu właścicieli psów, jest gryzienie mebli oraz ścian. Z pomocą mogą przyjść nam specjalne kojce, w których pupile przebywają podczas naszej nieobecności.

Cechy dobrego kojca

kojec dla psa z drewnaPosiadanie psa, który lubi gryźć i rozrabiać, zawsze sprawia pewne kłopoty. Powrót do domu z pracy i zakupów może wiązać się z wieloma niespodziankami w postaci obgryzionych nóg stołu czy obdrapanych ścian. Jeżeli mimo dużej ilości zabawek i smakołyków pozostawianych na czas naszej nieobecności nasz zwierzak dalej rozrabia, warto zainwestować w specjalny kojec dla psa z drewna. Jest to dobre i ciekawe rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo nie tylko czworonogowi, ale i naszemu mieszkaniu. Wykonane z solidnego i twardego materiału schronienie pozwoli psu się wyciszyć, a pozostawione tu zabawki zapewnią mu rozrywkę na kilka godzin samotności. Najważniejszą rzeczą, o której musimy pamiętać, jest dobre wprowadzenie kojca. Jeżeli pokażemy zwierzakowi, że kojec jest bezpiecznym azylem, to nie będzie miał on problemu z wchodzeniem do niego i zostawaniem w nim podczas nieobecności domowników. Nie będzie to kara, tylko miejsce wyciszenia się i odpoczynku. Jest to niezwykle ważne i nigdy nie powinno być robione na siłę, tylko z wyczuciem i odpowiednim nagradzaniem smakołykami. Wybór kojców jest spory i zależy przede wszystkim od wielkości psa. Warto zadbać o to, aby zwierzak miał miejsce nie tylko do spania, ale też do zabawy i na wodę.

Dobry kojec to bezpieczne schronienie dla psa w każdym wieku. Jeżeli chcemy uchronić zwierzaka i swoje mieszkanie przed zniszczeniami, to warto pomyśleć o wprowadzeniu takiego rozwiązania. Odpowiednio wprowadzony kojec będzie miejscem do wyciszenia się i odpoczynku po dniu pełnym zabaw.