Czym kleić drewniany parkiet?

Czym kleić drewniany parkiet?

28 czerwca, 2021 Usługi 0

Jak wiadomo, aby parkiet położony był prawidłowo, należy użyć odpowiedniego kleju. Popularnym klejem do parkietu jest klej poliuretanowy, który jest elastyczny i wytrzymały. Można z powodzeniem używać go do klejenia parkietu drewnianego. Należy pamiętać, że klejone elementy muszą być wolne od pyłu, kurzu oraz zanieczyszczeń, ponieważ w przeciwnym razie powierzchnia będzie miała gorszą przyczepność.

Zastosowanie specjalnego kleju do parkietu

klej poliuretanowy jednoskładnikowy do parkietuDo montowania parkietu drewnianego stosuje się specjalne kleje, aby przymocować trwale deski. Aby podłoga była stabilna polecany jest klej poliuretanowy jednoskładnikowy do parkietu dzięki któremu deski zostaną odpowiednio przymocowane do podłoża. Kleju można używać również w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego, ponieważ jest odporny na wyższe temperaturę oraz wilgoć. Dzięki elastyczności kleju podłoga chroniona jest przed uszkodzeniami. Zapach kleju nie jest bardo drażniący, zatem z powodzeniem można stosować go w pomieszczeniach zamkniętych. Klej można korygować, co jest jego dużą zaletą, ponieważ pozwala na bezstresową prace. Dzięki temu, że wolno schnie można wykonać poprawki, ale po wykonanej pracy będzie trzeba dłużej poczekać na wyschnięcie, niż w przypadku innych rodzajów klejów. Ten rodzaj kleju dobrze sprawdzi się w warunkach podwyższonej wilgotności, gdzie zastosuje się deski odporne na wilgoć.

Za pomocą kleju jednoskładnikowego można zarówno przykleić małe drewniane elementy, jak i większe powierzchnie. Klej jest łatwy w aplikacji, oraz posiada możliwość korekcji, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Żeby podłoga była trwała i służyła przez lata, kluczowym elementem jest klej do parkietu, który musi być trwały. Polecany klej jednoskładnikowy polecany jest do podłóg ogrzewanych oraz do stosowania w pomieszczeniach o dużej wilgotności.