Dokładne czyszczenie lodem

Dokładne czyszczenie lodem

12 września, 2022 Przemysł 0

W wyniku użytkowania różnych produktów, pojawiają się na nich zabrudzenia. Jeżeli są to ubrania, to możemy je wrzucić do pralki i wybrać, jeżeli zabrudzenie pojawi się na podłodze, to wystarczy je usunąć wodą z płynem. Jednakże nie zawsze te metody pomagają.

Co można czyścić przy użyciu suchego lodu?

precyzyjne czyszczenie powierzchni suchym lodemWiększość metod czyszczących wymaga użycia wody lub też stosowany detergent już ją posiada. W niektórych przypadkach stosowanie wody nie jest wskazane, gdyż zabrudzona powierzchnia jest zbyt delikatna. W takim przypadku konieczne jest szukanie innych rozwiązań, które czyszczą na sucho. Dostępne są różne szampony w proszku, ale one nie nadają się do mebli. W takiej sytuacji pozostaje precyzyjne czyszczenie powierzchni suchym lodem, który nie wykorzystuje wody. Może niektórym się wydawać, że jest on zamrożoną wodą, ale nic z tych rzeczy. Jest to zamrożony dwutlenek węgla, którego cząsteczki są rozpędzane do prędkości światła, a uderzając o powierzchnię nie powodują żadnych uszkodzeń. Renowacja następuje bez pęknięć, zarysowań czy wżerów. Możliwe jest czyszczenie tą metodą marmuru, szkła, plastiku, metalu czy drewna. Wiele osób się martwi o to, czy suchy lód jest bezpieczny, dlatego też wstrzymują się z możliwością skorzystania z tejże metody. Jednakże w rzeczywistości nie ma się czego obawiać, ponieważ stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, możemy go szeroko wykorzystywać. Na pewno nie wolno go brać do rąk ani połykać, ponieważ możne to spowodować odmrożenia.

Stosowanie suchego lodu jest polecane niemalże wszędzie tam, gdzie nie można stosować wody. Na rynku już mamy wiele firm czyszczących, które się trudnią jej stosowaniem. Ceny są liczone za godzinę czyszczenia suchym lodem i wynoszą średnio około dwieście złotych.