Dopasowana wkładka ortopedyczna

Dopasowana wkładka ortopedyczna

6 lipca, 2017 Uroda 0

 

Przyczyn problemów ze stopami albo nawet ze swobodnym poruszaniem się jest naprawdę wiele. Dlatego ortopeda musi najpierw zorientować się jaka jest przyczyna i dopiero wtedy dobrać odpowiednie wkładki dla swojego pacjenta.

Indywidualnie dobrane wkładki u ortopedy

wkładki ortopedyczne indywidualneW przypadku stwierdzenia jakiejkolwiek nieprawidłowości stopy należy koniecznie umówić się na wizytę u ortopedy, który dobierze wkładki ortopedyczne indywidualne. Przyczyn taki nieprawidłowości może być naprawdę wiele. Mogą być spowodowane nadwagą pacjenta, cukrzycą, chorobami reumatycznymi. Mogą być również stosowane przez osoby aktywnie uprawiające sport, które chcą chronić swoje stopy. Po wkładki zgłasza się także wiele kobiet, które mają problem związany koślawością czy płaskostopiem, związanym z chodzeniem w butach na wysokim obcasie. Dzięki wkładkom nie muszą z nich rezygnować, a nawet często decydują się na nie profilaktycznie, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy. Wkładki służą przede wszystkim korekcji, a do tego odciążają stopy i powodują zmniejszenie uczucia zmęczenia stóp. Dlatego niezmiernie ważne jest dopasowanie ich indywidualnie, w przeciwnym bowiem wypadku, kupując na przykład już gotowe, może doprowadzić to do większych problemów. Stopy najpierw są badane za pomocą komputera, następnie doświadczony fizjoterapeuta przeprowadza analizę wyników badań. To nowoczesne badanie pozwala wykryć nieprawidłowości w pracy stóp podczas ruchu i podczas stania. Następnie wkładki są tworzone za pomocą metody termoplastycznej, dzięki której są idealnie dopasowane do stóp.

Nie należy bagatelizować żadnych problemów ze stopami i reagować na pojawienie się bólu czy innych objawów. Szybka reakcja pozwala poradzić sobie z problemem na przykład za pomocą wkładek. Warto również nosić je profilaktycznie.