Efektowne mikrocementowe powierzchnie

Efektowne mikrocementowe powierzchnie

25 października, 2020 Budownictwo Budownictwo i projekty Budownictwo i remonty 0

Coraz częściej podczas prac wykończeniowych i remontowych stosowane są dekoracyjne tynki i zaprawy, nadające powierzchnią oryginalną strukturę. Uzyskuje się w ten sposób bardzo dekoracyjny efekt. Zaprawy nadają się zarówno na podłogi jak i ściany w pomieszczeniach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.

Nowoczesne zaprawy dekoracyjne

mikrocementGeneralnie do wszelkich obiektów mało i średnio powierzchniowych świetnie sprawdzają się mikrotynki. Najczęściej wykorzystywany jest mikrocement, który utwardzany jest na zasadzie polimeryzacji chemicznej. Zazwyczajnzaprawy w składzie posiadają różnego rodzaju żywice i polimery nadające elastyczności. Nowoczesny mikrocement jest dedykowany do pomieszczeń zamkniętych. Jest odporny na promieniowanie UV i dzięki temu nie zmienia swojej barwy. Nadaje się również do pomieszczeń z dużą wilgotnością, takich jak łazienki, kuchnie i pomieszczenia basenowe. Zaprawa microcementowa może być nakładana bezpośrednio na inne powierzchnie, czyli płytki, terakota, a także na starą betonową wylewkę. Obecnie wielu dekoratorów i aranżerów wnętrz w swoich projektach uwzględnia powierzchnie betonowe i cementowe ze względu na walory dekoracyjne, surowość i oryginalną fakturę. Dzięki prostej technice zdobienia powierzchni ścian i podłóg można uzyskać bardzo efektowny wygląd pomieszczenia o nowoczesnym i nietuzinkowym charakterze.

Na rynku dostępnych jest wiele gatunków mikrocementu o różnej barwie i fakturze. Efekt końcowy powierzchni cementowych uzależniony jest od techniki nakładania materiału. Stosując różne techniki można uzyskać gładką bądź porowatą powierzchnię z przetarciami i cieniowaniem. Ceny materiału uzależnione są od klasy materiału, a także producenta. Dostępnych jest wiele opcji mirocementu w różnej kolorystyce i przedziałach cenowych od kilkudziesięciu zł w przeliczeniu na metr kwadratowy.