Firmy szukają pracowników na portalach społecznościowych

Firmy szukają pracowników na portalach społecznościowych

7 kwietnia, 2021 Reklama 0

 

Ostatnich kilka lat upływa pod znakiem zmian w przyzwyczajeniach i zwyczajach ludzi na całym świecie. Zmiany te wywołane są coraz większym wpływem na nasze życie mediów internetowych. Nasze życie stało się ostatnio bardziej wirtualne, a znajomych online mamy nieporównywalnie więcej niż tych w tak zwanym realu. Portale społecznościowe kreują rzeczywistość, ale pomagają również w niej funkcjonować.

Social media to skarbnica wiedzy dla firm

strona linkedin - konto firmoweTak zwane portale społecznościowe to strony internetowe, które skupiają swoich użytkowników wokół stworzonych przez nich społeczności. Mogą to być społeczności użytkowników o tych samych zainteresowaniach, wspólnych znajomych albo społeczności zawodowe skupione wokół określonych branż. W każdym razie firmy, które szukają nowych pracowników robią to w sposób nowoczesny i wykorzystują w tym celu właśnie social media. Powstały nawet portale dedykowane pracownikom i pracodawcom. Każda porządna i solidna firma wie doskonale czym jest strona Linkedin – konto firmowe na tym portalu posiada zdecydowana większość dużych firm w naszym kraju. Można sobie je stworzyć samodzielnie, ale firmy zlecają takie działanie profesjonalnym agencjom marketingowym. A następnie poprzez swój profil na tym portalu każda firma może wyszukiwać interesujących ją pracowników. Dzięki Linkedin tysiące ludzi dziennie znajdują nową lepszą pracę a każda firma chce być na tym portalu społecznościowym obecna.

Poza szukaniem i pozyskiwaniem nowych pracowników poprzez media społecznościowe firmy coraz chętniej przeglądają również życie prywatne kandydatów aplikujących na oferowane stanowiska. Takie działanie to dzisiaj standard, bo w portalach społecznościowych można znaleźć wszystko na temat każdego kandydata. Można dzięki temu znaleźć ludzi najlepszych w danej branży.