Fotografia ślubna i historia rodzinna

Fotografia ślubna i historia rodzinna

21 września, 2016 Wesela i uroczystości 0
fotografia ślubna

Zawsze byłem ciekawym świata chłopcem. Kiedy w wakacje odwiedzałem dziadków w Toruniu ich dom nie miał przede mną tajemnic.

Fotografia ślubna w starym albumie rodzinnym

fotografia ślubnaBył to dom bardzo stary, wielopokojowy, wyposażony w ogromny, pełen skrzyni i kartonów strych, więc dla małego odkrywcy, którym byłem stanowił istny raj. Pewnego lata przebywając, jak to zwykle bywało pod opieką dziadków znalazłem na strychu kilka starych albumów. Babcia zgodziła się potowarzyszyć mi w oglądaniu zdjęć. Opowiadała długo, szczegółowo i naprawdę ciekawie. Dzięki temu bardzo dokładnie zdołałem poznać swoje korzenie oraz historię swojej rodziny. Pośród rodzinnych zdjęć czekała na nas bardzo miła niespodzianka. Jeden z albumów zawierał zdjęcia wyjątkowo piękne. Na pierwszej stronie widniała piękna fotografia ślubna Toruń przystojnego mężczyzny i niezwykle subtelnej urody młodej kobiety. Jak się później dowiedziałem, wewnątrz albumu zawarta była cała sesja ślubna owej wyjątkowo pełnej uroku i wyraźnie kochającej się pary. Jak się okazało, owa niezwykłej urody dama towarzyszyła mi tamtego dnia w oglądaniu zdjęć rumieniąc się lekko, gdy zachwycałem się jej pięknem lat młodzieńczych . Pewnego majowego dnia prawie pół wieku temu z moimi dziadkami spotkał się naprawdę zdolny fotograf. Jego dzieła przetrwały w rodzinnym albumie kilkadziesiąt lat. Do dziś cieszą oczy oglądającego niezwykle uchwyconym na nich uczuciem. Zamknęły w sobie młodą twarz babci z jej promiennym, pełnym radości uśmiechem, niezwykle dostojną postawę dziadka oraz radość, którą odczuwali w uroczystym dniu swojego ślubu. Właśnie tamtego dnia zrozumiałem, jak wielką sztuką jest fotografia i jak wiele można nią przekazać kolejnym pokoleniom zatrzymując na niej czas.

Do dziś, chociaż upłynęło wiele lat chętnie wracam do tych zdjęć i mam nadzieję kiedyś posiadać własną, równie piękną pamiątkę z pięknego dnia swoich własnych zaślubin.

Więcej znajdziemy na stronie http://vfstudio.eu/oferta