Gdzie znajdziemy profesjonalną poradnię dietetyczną?

Gdzie znajdziemy profesjonalną poradnię dietetyczną?

26 września, 2022 Jedzenie 0

Coraz więcej osób posiada problemy z nadwagą lub otyłością, jednak nie do końca zdają sobie z tego sprawę, a jeśli chcą pomocy specjalisty jakim jest dietetyk to nie wiedzą, gdzie się po nią udać. Gdzie znajdziemy profesjonalną poradnię dietetyczną, w której dietetyk pomoże nam uporać się z naszymi dolegliwościami?

Najlepsza profesjonalna poradnia dietetyczna

profesjonalna poradnia dietetyczna krakówW dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z problemem nadwagi czy otyłości. Taki problem sprawia, że osoby cierpiące na takie dolegliwości wolą nie wychodzić z domu, gdyż wstydzą się pokazać na ulicy, ponieważ boją się być wyśmiane.  Jednak wiele z tych osób zaczyna dostrzegać swój problem , gdy zaczynają mieć kłopoty z poruszaniem się i odczuwać poważne bóle i zaczynają szukać pomocy specjalisty jakim jest dietetyk. Gdzie znajdziemy pomoc profesjonalisty w walce z nadwagą i otyłością? Jeśli interesuje nas profesjonalna poradnia dietetyczna kraków to miasto, w którym bez problemu znajdziemy gabinet dietetyczny. jednak zanim udamy się po pomoc dietetyka najpierw musimy się udać do lekarza pierwszego kontaktu, który sam oceni czy wymagamy takiej konsultacji i opieki czy nie.Kiedy okaże się, że taka konsultacja u dietetyka jest wskazana, a nawet  konieczna to lekarz podstawowej opieki zdrowotnej wystawi nam stosowne skierowanie. Po uzyskaniu takiego skierowania możemy udać się do dietetyka po pomoc. Każdy dietetyk zanim cokolwiek zacznie robić przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem na temat jego trybu życia, odżywiania się i aktywności ruchowej oraz sprawdza naszą masę ciała i wzrost aby mieć pewność, że faktycznie posiadamy taki problem. Po wykonaniu tych czynności dietetyk stawia diagnozę i wskazuje jak postępować aby  zredukować masę ciała i wygrać z nadwagą czy otyłością. Podstawowa zasada to odpowiednie odżywianie się oparte o piramidę zdrowego żywienia. Powinniśmy spożywać dziennie pięć posiłków, jednak w niewielkich ilościach.  Musimy pamiętać aby w naszej diecie nie zabrakło warzyw i owoców oraz nabiału. Kolejna zasada to konieczna zmiana trybu życia i większa aktywność fizyczna w postaci spacerów, jazdy rowerem   czy biegania. Pamiętajmy, że aby uzyskać efekty musimy co dzienne stosować się do wszystkich zaleceń dietetyka nawet jeśli skończymy terapię.

Jak widzimy chcąc pozbyć się nadwagi czy otyłości musimy udać się do dietetyka, który ustali dla każdego z nas indywidualny plan działania.  Jednak należy pamiętać aby systematycznie i bezwzględnie przestrzegać zaleceń , które otrzymamy od specjalisty. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze i mamy je jedno. dlatego warto dbać o siebie.