Gdzie znaleźć fachowców od dezynfekcji?

Gdzie znaleźć fachowców od dezynfekcji?

25 czerwca, 2018 Usługi 0

W pomieszczeniach, w których doszło do jakiekolwiek skażenia mikroorganizmami, pożaru, zalania, etc. będzie konieczne przeprowadzenie zabiegu dezynfekcji. Wyeliminuje on wszelkie szkodliwe drobnoustroje oraz pozbędzie się niechcianych, nieprzyjemnych zapachów.

Kto zajmuje się dezynfekcją?

dezynfekcjaDezynfekowanie  to inaczej rzecz biorąc, po prostu odkażanie. Polega ono na eliminowaniu nie tylko samych drobnoustrojów, ale również ich form przetrwalnikowych. Dobrze i fachowo wykonana dezynfekcja pomaga już za pierwszym razem pozbyć się wszelkich mikroorganizmów. W przypadku pomieszczeń szpitalnych najczęściej stosuje się promieniowanie ultrafioletowe o specjalnej długości fali; niszczą one drobnoustroje zarówno w powietrzy, jak i na niezasłoniętych powierzchniach. Do dezynfekcji używa się również pary wodnej. Jednak musi mieć ona temperaturę od stu, do stu pięciu stopni Celsjusza. Dezynfekuje się nią sprzęt, odzież oraz unieszkodliwia odpady. Jedną z najnowszych metod odkażania powierzchni, jest ozonowanie. Jest ono tanie i nie wymaga stosowania szczególnych środków ostrożności, gdyż już po dwudziestu minutach, ozon ulega całkowitemu rozpadowi. Zabija on drobnoustroje, wirusy, bakterie, a nawet najgroźniejsze wirusy. Poza tym eliminuje każdy, nieprzyjemny swąd. Zostawiając unoszący się w powietrzu specyficzny zapach , który przypomina powietrza, bezpośrednio po burzy. Usług dezynfekcyjnych, należy szukać w internecie, gdyż to właśnie tam, oferują swoje usługi najlepsze przedsiębiorstwa w branży. 

Cena, jaką zapłacimy za dezynfekcję, zależy od rodzaju przeprowadzanego zabiegu, miejsca oraz odkażanej powierzchni. Jednak na pewno nie zapłacimy więcej niż dwieście – trzysta złotych w przypadku średniej wielkości mieszkania lub średniego pomieszczenia gospodarczego.