Jak działa wiercona pompa ciepła?

Jak działa wiercona pompa ciepła?

7 lutego, 2022 Usługi 0

Pompy ciepło są to specyficzne urządzenia grzewcze. Wynika to z faktu, że sama pompa ciepła nie wytwarza, a zamiast tego pobiera je z otoczenia, czyli ziemi, wody albo powietrza, a następnie przekształca je i przekazuje do budynku. Z tego powodu systemy grzewcze można podzielić na źródło dolne (z którego pobiera się ciepło), źródło górne (oddające ciepło do pomieszczeń w domu) oraz pompę ciepła zapewniającą przepływ ciepła.

Wybieramy odpowiednią pompę ciepła

pompa ciepła wiercona siedlceDolne źródło stanowi rodzaj akumulatora, z którego czerpie się energię. Pompa natomiast stanowi transformator, który przekształca ją w użyteczną postać. Dlatego właśnie bez odpowiednio wydajnego źródła dolnego, pompa nie może działać prawidłowo. Tyczy się to zarówno właściwej pojemności, jak i temperatury. Od źródła dolnego zależy ilość pozyskanej energii oraz moc osiągana przez pompę. Należy również pamiętać, że jeśli dostarczane jest przez pompę zbyt mało ciepła, nie wystarczy jej zmienić na model o większej mocy. Zamiast tego należy powiększyć instalację źródła dolnego, na przykład dodając odwierty. Jeżeli zainteresowała nas nowoczesna pompa ciepła wiercona siedlce to odpowiednie miasto na zamówienie takiego urządzenia. Pompa może wykorzystywać różne źródła dolne, a wybór jednego z nich jest uzależniony od warunków, które panują na działce.

Na etapie wyboru odpowiedniego źródła dolnego należy wziąć pod uwagę wielkość działki, rodzaj gruntu, akceptowany rozmiar prac ziemnych i tym podobne czynniki. W przypadku domów jednorodzinnych można zastosować na przykład kolektory pionowe, które stanowią rury wypełnione niezamarzającym płynem i umieszczone w głębokich, pionowych odwiertach. Pompy typu grunt/woda wyróżnia stabilna temperatura źródła dolnego, czyli także stabilność działania.