Jak działają rozdzielacze hydrauliczne?

Jak działają rozdzielacze hydrauliczne?

9 września, 2022 Przemysł i technologie 0

Wbrew pozorom do poprawnego działania wielu rządzeń technicznych, jakie wykorzystujemy na placach budowy, trzeba bardzo zaawansowanego sprzętu, na który składa się wiele różnych komponentów. Obecnie wykorzystuje się przede wszystkim sprzęt, który posiada siłowe układy hydrauliczne, które czasem też wymagają różnych napraw.

Zainteresowanie rozdzielaczami hydraulicznymi jest bardzo wysokie

naprawa rozdzielaczy hydraulicznychKażda pompa hydrauliczna podłączona jest do specjalnego mechanizmu, który można nazwać rozdzielaczem hydraulicznym. Jest to mechanizm, który dzięki swojej budowie jest w stanie rozdzielać ciecz, w tym przypadku olej hydrauliczny, do odpowiednich siłowników. To swego rodzaju mechaniczny sterownik pompy, który może mieć jedną z kilku form. Najczęściej spotykać można rozdzielacze suwakowe, które posiadają specjalny ruchomy element, który decyduje o tym, którędy olej ma przepłynąć, czy ma dostać się do siłowników, czy też przepływać swobodnie miedzy pompą, a zbiornikiem z olejem. Jeżeli potrzebna nam jest szybka naprawa rozdzielaczy hydraulicznych to warto zlecić ją odpowiednim fachowcom. Do najczęstszych usterek tego typu urządzeń zaliczyć można na przykład zapchanie jednego z przewodów lub odkształcenie się suwaka, który odpowiada za pracę tego elementu. Także sterowanie może ulec uszkodzeniu, gdy znajdująca się na suwaku sprężyna zostanie uszkodzona i nie będziemy mogli jej wykorzystać.

W wielu sytuacjach naprawa tego elementu nie jest szczególnie skomplikowana, gdyż jego budowa też jest prosta. Dopiero w sytuacji, gdy mamy do czynienia ze znacznie większą liczbą siłowników, które zasilane są taką pompą, może okazać się, że skomplikowany rozdzielacz będzie wymagał większego czasu na jego naprawę, przez co będziemy musieli więcej za to zapłacić.