Jak ozdobić sufit?

Jak ozdobić sufit?

29 kwietnia, 2020 Budownictwo 0

Salę w hotelu czy restauracji, a także pokój w domu można wykończyć na wiele sposobów. Ściany tapetujemy, malujemy na pasujący kolor lub wykładamy boazerią. Podłoga to także pole do popisu dla architekta wnętrz, może bowiem wyłożyć je płytkami, kafelkami, panelami lub postawić na drewniane deski. A co zrobić z sufitem? Biały i nudny nie przyciągnie niczyjej uwagi. Nowoczesne rozwiązania przychodzą nam z pomocą także w tym temacie.

Rozciągany sufit na miarę

sufity napinane śląskOzdabiać sufit możemy na różne sposoby, ale większość osób poprzestaje tylko na zawieszeniu żyrandola. Jeśli nie satysfakcjonuje nas taki mały dodatek, zainteresujmy się innowacyjnymi technikami zdobienia i zabezpieczania sufitów. Pod sufitem napinanym zdołamy ukryć nieestetyczne elementy konstrukcyjne i instalacje. To specjalny rodzaj folii winylowej, bardzo elastycznej i trwałej, którą nagrzewa się do odpowiedniej temperatury i rozpina za pomocą specjalistycznych przyrządów na przygotowanej wcześniej konstrukcji. Brzmi skomplikowanie, ale fachowcom założenie go może zająć zaledwie kilka godzin albo jedno popołudnie. Jeśli zainteresowały nas sufity napinane Śląsk to także region, w którym wykonuje się tego typu usługi. O czym trzeba pamiętać? Każdy sufit tego rodzaju tworzy się na wymiar, na zlecenie klienta. Cena będzie więc uzależniona od tego, na jakiej powierzchni planujemy go rozciągnąć. Specjaliści doradzają podświetlenie go światłami LED dla wzmocnienia efektu. W ten sposób powstanie niebanalny i wyjątkowy efekt wizualny.

Sufit może stać się najbardziej barwnym i przykuwającym uwagę elementem wnętrza. W wersji napinanej może zostać wykonany w różnych kolorach i przepuszczać bądź odbijać światło. W ten sposób możemy ukryć niechciane elementy instalacji, obniżyć wysokość pomieszczenia lub w oryginalny sposób ozdobić i podświetlić salę.