Jak umyć dach?

Jak umyć dach?

4 sierpnia, 2020 Usługi 0

Panujące warunki atmosferyczne i znaczne zanieczyszczenie powietrza, mają znaczący wpływ na wygląd zarówno elewacji, jak i dachu. Pokrycie budynku jest szczególnie narażone na osady z komina. Szczególnie na zabrudzenia wrażliwe są dachówki ceramiczne, które pokrywają się nalotem, powstałym z opadających zanieczyszczeń. Również pozostałe dachy ulegają zniszczeniu pod wpływem niesprzyjających, panujących warunków.

Jak wykonać mycie dachu ?

mycie dachu brzeskoDlatego warto wziąć pod uwagę odpowiednią pielęgnację, a w razie potrzeby konserwację. Niektóre pokrycia dachowe są praktycznie bezobsługowe jak: strzecha, blacha miedziana lub cynkowo-tytanowa. Inne niestety raz na kilka lat oprócz działań naprawczych wymagają zarówno organiczny nalot, jak i zabrudzenia innego rodzaju. Jeśli chodzi o mycie dachu Brzesko jest miejscem działalności kilku firm wykonujących takie usługi. Do usunięcia niewielkiego nalotu używa się detergentów, natomiast do poważniejszych zanieczyszczeń używa się specjalnych środków chemicznych. Najłatwiej czyścić pokrycia dachowe wykonane ze śliskich elementów, trudniej natomiast te, które mają chropowatą powierzchnię. Mycie dachu wykonuje się za pomocą myjki ciśnieniowej, najlepiej posiadającej funkcję aktywnej piany. Należy pamiętać, aby rozpocząć zabiegi od kalenicy i powoli metodycznie myjąc schodzić wół.

Czasami w niektórych miejscach należy powtórzyć działania, aby uzyskać jednolitą, czystą powierzchnię dachu. Do mycia można używać różnego rodzaju środków chemicznych, które są oferowane na rynku, dlatego przed rozpoczęciem działania, należy dokładnie zapoznać się z ofertą. Dokładne mycie może, wydobyć na światło dzienne ubytki w dachówce albo ślady rdzy na blasze, dlatego później należy wszystko dokładnie zabezpieczyć.