Jak zamontować świetlówkę w Twoim akwarium?

Jak zamontować świetlówkę w Twoim akwarium?

15 grudnia, 2018 Rozrywka 0

Światło w wodzie zupełnie inaczej się rozchodzi, niż na powietrzu. Dlatego w akwarium nie można zastosować zwykłych żarówek. Aby dobrze oświetlić wnętrze tego pojemnika, jednocześnie odpowiednio podgrzewając wodę warto jest zainwestować w świetlówkę. A jak ją zamontować, aby nigdy nie odpadła od pokrywy? Nie wymaga to specjalnych umiejętności manualnych, tylko poświęcenia kilku chwil.

Montaż świetlówki w akwarium

świetlówki do akwariumKażde akwarium na samej górze powinno mieć dekiel, który będzie chronił ryby przed intruzem, który wpadnie do akwarium. Montując świetlówki do akwarium weź podgrzany nóż do papieru lub szlifierkę kątową oraz wytnij odpowiedniego rozmiaru otwór. W zależności od tego, jaką świetlówką dysponujesz. Następnie wzdłuż tego wycięcia przymocuj sztywny drut. Przymocuj go z jednej strony, najlepiej na zawiasie. Ten drut będziesz wkładał w świetlówkę. Zazwyczaj mają one niewielki otwór przez całą swoją długość. Po włożeniu świetlówki wystarczy, że ustawisz ją tak jak trzeba, a wystającą część drutu przypniesz do dekla, na przykład za pomocą haczyka. Będzie to niesamowicie łatwy sposób otwierania, a zarazem żaden kot lub pies nie poradzi sobie z tym. Twoje ryby będą bezpieczne. Świetlówka nie wpadnie nawet do akwarium. To bardzo dobrze, ponieważ jest ona podłączona do prądu. Mogłoby powstać zwarcie w instalacji elektrycznej całego domu.

Muszę przyznać, że takie świetlówki najlepiej rozświetlają wnętrze akwarium. Ryby zazwyczaj pływają dość blisko powierzchni wody, ponieważ dzięki temu dodatkowo się ogrzewają. Zauważysz, że w akwarium będzie o wiele żywiej po zamontowaniu świetlówki. Zwłaszcza jeśli hodujesz ryby, które pod wpływem światła są o wiele bardziej kolorystyczne, niż w półcieniu. Jest wiele takich gatunków ryb i organizmów wodnych.