Jak zintegrować ze sobą pracowników?

Jak zintegrować ze sobą pracowników?

12 kwietnia, 2017 Usługi 0

Integracje we firmach bywają bardzo trudne. Nie każdy potrafi od razu otworzyć się przed innymi i nawiązać jakiś kontakt. Nowy pracownik stoi przed bardzo dużym wyzwaniem, ponieważ wszyscy inni już się trochę znają, nawet jeśli nie są to zbyt zażyłe znajomości. Jak więc firma może pomóc swoim pracownikom, by dobrze i swobodnie czuli się w swoim towarzystwie?

Firmowe pikniki integracyjne

pikniki firmowe krakówWiele firm jako sposób na integrację wybrało pikniki. Imprezy integracyjne często nie wystarczały, by pracownicy mogli się dostatecznie poznać. Piknik za to tworzy zupełnie inną atmosferę. Po pierwsze przywodzi nam na myśl swobodę, przyrodę, coś bardzo swojskiego i rodzinnego. W końcu w pracy spędzamy ogromną część naszego życia. Ważne jest byśmy czuli się tam dobrze, chodzili do niej pełni energii i mieli dobre kontakty z naszymi koleżankami i kolegami z pracy. Takie pikniki firmowe są doskonałą okazją do zacieśniania więzi. Do luźnych rozmów na przeróżne tematy niezwiązane z pracą. W takich okolicznościach natury ludzie zachowują się zupełnie inaczej. Odstresowują się, relaksują i czasem okazują zupełnie inni, niż znaliśmy ich z naszej pracy. Czasem warto wyrwać się z czterech ścian korporacji i nawet w dużym mieście zorganizować takie spotkanie. Takie pikniki firmowe Kraków organizuje na obrzeżach swego miasta, w urokliwych zakątkach, do których ludzie uczęszczają stosunkowo rzadko, owładnięci centrum miasta. To też dodatkowa okazja na odkrycie zupełnie innego oblicza miejsca, w którym być może mieszkamy od lat.

Pomysł pikników integracyjnych przyszedł do Polski z zachodu. Mimo, iż Polacy nie do końca są właśnie takim typem społeczeństwa, to bardzo chętnie uczestniczą w piknikach. Są one doskonałym rozwiązaniem dla dużych firm, gdzie integracja jest szczególnie trudna.