Jaka firma produkuje dobre ładowarki?

Jaka firma produkuje dobre ładowarki?

3 sierpnia, 2018 Sport 0

 

Rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. To niezwykłe pojazdy, które łączą w sobie cechy standardowego roweru z pojazdem silnikowym. Jednak potrzeba do nich bardzo wyspecjalizowanego osprzętu, który nie zawsze jest tani.

Ładowarki do rowerów Yamaha

ładowarka do roweru yamahaNa polskim rynku mamy kilku producentów rowerów elektrycznych. Jednym z popularniejszych jest oczywiście firma Yamaha. Rowery elektryczne są wspomagane silnikiem, który jest zasilany akumulatorem. Akumulator w rowerach Yamaha, jest bardzo pojemny. Wystarcza na przejechanie osiemdziesięciu kilometrów bez konieczności ładowania. Pełen cykl ładowania wynosi mniej niż trzy godziny, czyli bardzo niewiele, bo tyle co nasze urządzenia mobilne jak komórki, czy laptopy. Ładowarka do roweru Yamaha, to niewielkich rozmiarów kostka, przypominająca do komputerów przenośnych. Jednak od tych ładowarek różni je cena i w zależności od modelu roweru, jakim dysponujemy, może kosztować nawet jedna dziesiątą wartości roweru. Natomiast rowery elektryczne, to często sprzęt warty nawet ponad dziesięć tysięcy złotych. Ładowarek do rowerów Yamaha szukajmy w internecie. Najlepiej kupować je bezpośrednio od producenta lub jego autoryzowanych dealerów. Tylko wtedy mamy pewność, że otrzymujemy oryginalny sprzęt, który nie ulegnie awarii przynajmniej przez okres gwarancyjny. Unikajmy tanich podróbek, którymi rynek jest zalany. Mogą one nie tylko szybko się spalić, ale również uszkodzić silnik naszego roweru. Tu dodajmy, że silnik to najdroższa część roweru elektrycznego.

Markowe ładowarki kosztują więcej niż ich nieoryginalne zamienniki, jednak nie warto oszczędzać na tak ważnych akcesoriach. Tylko oryginalne ładowarki zapewnią nam optymalną długość ładowania akumulatora i w razie jakiejkolwiek usterki, możemy je wymienić lub zwrócić.