Jaki biostymulator wybrać w zawodowym rolnictwie?

Jaki biostymulator wybrać w zawodowym rolnictwie?

15 maja, 2020 Rolnictwo 0

 

Chociaż moja rodzina nie pochodzi ze wsi i nie mam żadnego znajomego rolnika, postanowiłem iść do szkoły rolniczej, a później założyć własne gospodarstwo rolne. Bardzo pilnie się uczyłem i już nie mogłem się doczekać, aż skończę szkołę. Na razie jednak musiałem chodzić na zajęcia. Tematem dzisiejszych zajęć było zastosowanie stymulatorów wzrostu roślin.

Notatka z zajęć o biostymulatorach w rolnictwie

biostymulatory w rolnictwieW ramach zadania domowego mieliśmy napisać notatkę z lekcji na temat tego jakie zastosowanie mają biostymulatory w rolnictwie. W swojej wypowiedzi napisałem się, że biostymulatory w rolnictwie stosuje się po to, aby uzyskać lepsze, bardziej obfite plony roślin. Biostymulator jest preparatem w pełni ekologicznym i bezpiecznym zarówno dla rośliny, jak i przede wszystkim dla człowieka. Dalej zawarłem podstawowy skład biostymulatorów. Taki nawóz zawiera w swoim składzie naturalnie występujące w roślinach hormony wzrostu roślin oraz składniki mineralne, która gwarantują utrzymanie prawidłowej równowagi kwasowo – zasadowej gleby. Dzięki temu rośliny nie tylko szybko wzrastają i dają obfite plony, ale także stają się odporne na niekorzystne warunki pogodowe czy szkodniki chorobotwórcze. Na końcu notatki dodałem, że obecnie najlepsze są biostymulatory wzrostu roślin w pełni rozpuszczalne w wodzie, ponieważ nawożą one rośliny jednocześnie dolistnie i poprzez system korzeniowy.

Jestem przekonany, że kiedy założę wreszcie swoje gospodarstwo rolne będę korzystał z takich najlepszych biostymulatorów wzrostu roślin rolniczych. Jest to ekologiczny, a przy tym ekonomiczny sposób poprawienia jakości i ilości swoich plonów. Przede wszystkim jednak biostymulatory są bardzo wydajne i uniwersalne, ponieważ służą do nawożenia zarówno warzyw, owoców jak i zbóż.