Jakie możliwości pracy ma księgowa?

Jakie możliwości pracy ma księgowa?

14 sierpnia, 2016 Usługi 0
prowadzenie księgowości

Jako księgowa pracuję już od jedenastu lat i nigdy nie mogłam narzekać na brak pracy. Przez większość czasu pracowałam zupełnie samodzielnie ale miałam tez niewielki epizod w jednym ze znanych biur rachunkowych.

Prowadzenie księgowości we własnym zakresie czy u kogoś?

prowadzenie księgowościBardzo mi się tam podobało i prawdopodobnie pracowałabym tam do dziś gdybyśmy razem z mężem nie przeprowadzili się do innego miasta. W tej chwili jestem już dwa lata po rozwodzie i zastanawiam się nad przeniesieniem się z powrotem do Bydgoszczy. Wiem, że usługi księgowe są tam sporo droższe i zakładam, że również wynagrodzenie jest wyższe niż tutejsze. Niestety biuro rachunkowe w którym pracowałam kilka lat temu nie szuka akurat nikogo do pracy bo już dzwoniłam i się dowiadywałam. Ale szefowa pamiętała mnie dobrze i obiecała zorientować się czy zaprzyjaźnione biuro podatkowe nie ma jakiś wakatów. Póki co mija już drugi tydzień i nie miałam jeszcze od niej żadnej informacji dlatego zakładam, że tamto biuro podatkowe również nikogo nie szuka. Nie zamierzam jednak się tym zrażać. Wydaje mi się, że ze swoim doświadczeniem nie powinnam długo szukać pracy. Poza tym zawsze mogę pracować samodzielnie tak jak to robiłam do tej pory. Samodzielne doradztwo podatkowe ma sporo zalet. Przyznam się jednak, że wolałabym trafić do jakiegoś biura rachunkowego. Po pierwsze w takim miejscu dużo łatwiej się pracuje, wszyscy sobie pomagamy i wymieniamy się niezbędną wiedzą.

 

Po drugie brakuje mi niestety towarzystwa. Czuję się ostatnio dość samotna i być może nowa praca w nowym miejscu trochę by mi z tym pomogła. Tak czy owak powoli przygotowuję się do przeprowadzki. Jestem pewna, że to będzie dobra zmiana.

Więcej o prowadzeniu księgowości na stronie Infopower Bydgoszcz