Jako kamerzysta w Lublinie nakręciłam filmik studniówkowy

Jako kamerzysta w Lublinie nakręciłam filmik studniówkowy

2 września, 2016 Rozrywka 0
kamerzysta

Do tradycji należy wykonywanie przez maturzystów filmów prezentujące ich klasy, które to filmy są później prezentowane na studniówkach.

Amator kamerzysta autorem ciekawego filmiku studniówkowego

kamerzystaOdkąd tylko videofilmowanie weszło do powszechnego użytku, filmy studniówkowe stały się obowiązkowym elementem każdego balu maturalnego. Zazwyczaj mają one charakter komediowy, bywa też, że uczniowie wymyślają specjalne scenki dotyczące ich profilu lub szkoły. Moja klasa nie należała do wyjątków i również zamierzaliśmy przygotować zabawny i interesujący filmik, jednak pojawił się pewien problem – potrzebny był nam kamerzysta w Lublinie, dla którego wideofilmowanie nie było obce. Nie mogliśmy znaleźć nikogo takiego. Wiedzieliśmy, że przygotowane przez nas filmiki nie mają być profesjonalne i cudownie zrobione, ale przydałoby się, żeby ktoś wiedział, jak trzyma się kamerę i montuje filmy. Tak naprawdę już ode czasów gimnazjum hobbystycznie zajmowałam się kręceniem filmów, jednak w klasie nikt o tym nie wiedział, ponieważ zawsze trzymałam się na uboczu. Bałam się zgłosić swoją kandydaturę do roli kamerzysty, jednak stwierdziłam, że to już koniec szkoły i co w zasadzie mam do stracenia. Byliśmy jednym z profili biologiczno-chemicznych w Lublinie, postanowiliśmy więc, że nakręcimy parodię horroru, która będzie miała miejsce w szpitalu. Mieliśmy dostęp do naprawdę dużej liczby fascynujących rekwizytów.

Wszyscy bardzo się starali, żeby ta nasza ostatnia klasowa aktywność wypadła dobrze. Kiedy pokazałam gotowy film, nikt mnie nie krytykował i, ku mojemu zdziwieniu, wszystkim efekt końcowy się spodobał.