Karma dla psów od Wolfsblut

Karma dla psów od Wolfsblut

21 lutego, 2018 Usługi 0

Obecnie, jeśli chodzi o produkcję karmy dla psów, na rynku dostępnych jest całkiem spory asortyment, dostarczany przez różnych producentów. Jednym z producentów zajmujących się wytwarzaniem zbilansowanej karmy dla psów jest Wolfsblut. W poniższym tekście postaram się pokrótce przedstawić kilka produktów tej firmy, które możemy znaleźć w sklepach zoologicznych.

Karma dostosowana do potrzeb psa

karma dla psów wolfsblutJeśli będzie interesowała nas karma dla psów Wolfsblut, przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że producent ten proponuje naszym psiakom zarówno karmę suchą, jak i mokrą, dzięki czemu będziemy mogli skonstruować odpowiedni zestaw, odpowiadający w pełni na potrzeby naszego psa. Będąc przy potrzebach konkretnego psa, przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę jego wiek, ponieważ z upływem lat, pies – podobnie zresztą jak człowiek – ma często inne potrzeby żywieniowe niż w czasie, gdy był młodszy. Jest to kwestia wymagalności pewnych składników mineralnych i witamin, które z wiekiem znikają z organizmu psa i muszą być w większych ilościach dostarczane wraz z pokarmem. Pies starszy może mieć też problem z twardymi kawałkami karmy, więc karma przygotowywana dla Seniora, cechuje się lżejszym składem, dzięki czemu jest bardziej miękka od karmy dedykowanej psom dorosłym. Karma przygotowywana dla seniorów przez firmę Wolfsblut często wzbogacana jest o składniki aromatyczne takie jak, np. konina, która nie tylko ma intensywny zapach, ale również jest lekkostrawna, więc łatwo przyswajalna przez starsze psy.

Biorąc do naszego domu psa, bierzemy odpowiedzialność za jego zdrowie i kondycję fizyczną i psychiczną. Z tego też powodu powinniśmy dbać o to, by zapewnić naszemu pupilowi odpowiedni pokarm, wzbogacony o składniki pozytywnie wpływające na stan jego zdrowia niezależnie od wieku, w jakim jest nasz pupil.