Kawalerki do wynajęcia

Kawalerki do wynajęcia

7 czerwca, 2018 Nieruchomości 0

Osoby, które nie mają oszczędności, albo zdolności kredytowej, chcąc się usamodzielnić muszą wynajmować mieszkania. Lokale o małej powierzchni do pięćdziesięciu metrów są najczęściej wynajmowane, ponieważ są stosunkowo tanie w porównaniu z większym metrażem.

Dla kogo jest kawalerka?

kawalerka do wynajęciaWśród ludzi średnio zamożnych popularne jest wynajmowanie mieszkań i domów. Także studenci należą do tej grupy, która woli wynająć niż kupić własne lokum. Najbardziej pożądanymi lokalami na rynku wtórnym są mieszkania o powierzchni do pięćdziesięciu metrów. Są to popularne mieszkania dwu, lub trzy pokojowe. Także kawalerka do wynajęcia cieszy się sporym zainteresowaniem, ponieważ są to najtańsze mieszkania, często urządzone w praktyczny sposób. Kawalerki to niewielkie mieszkania posiadające metraż od dwudziestu do trzydziestu metrów kwadratowych. Na takiej niewielkiej powierzchni mieści się duży salon z aneksem kuchennym, oraz łazienką i ewentualnie maleńkim przedpokojem. Często stosowanym rozwiązaniem w wysokich kamienicach, są antresole, które zwiększają powierzchnię użytkową mieszkania, ponieważ na górze mamy sypialnię, a na dole salon. W kawalerkach stosuje się funkcjonalne meble, które zajmują mało miejsca, a dają dużo możliwości, jak na przykład rozkładane sofy, szafy wnękowe, czy składane stoły. Kawalerka doskonale się nadaje dla studenta, albo singli, którzy chcą zaoszczędzić na wynajmowaniu mieszkania. W takim lokalu maksymalnie się pomieszczą dwie osoby, lub małżeństwo z małym dzieckiem.

Wynajmowanie mieszkania na krótki czas może być opłacalne, ponieważ małe mieszkania poza ścisłym centrum są oferowane w przystępnych cenach. Kawalerki są najczęściej poszukiwane w dużych miastach, gdzie są budowane nowe osiedla, albo w pobliżu uczelni.