Kiedy chcesz się pozbyć niepotrzebnych drzew z ogrodu

Kiedy chcesz się pozbyć niepotrzebnych drzew z ogrodu

10 kwietnia, 2017 Usługi 0

 

Od 1 stycznia 2017 r. weszły do obrotu prawnego przepisy umożliwiające wycinkę drzew bez większych ograniczeń. Wcześniej nie było to możliwe i praktycznie każde wycięcie większego drzewa było trzeba zgłaszać i uzyskać na to pozwolenie. To wielu ludzi zniechęcało do tego typu zabiegów albo robili to nielegalnie, zwłaszcza że decyzje te w większości były odmowne.

Firmy, zajmujące się wycinką drzew

Wycinka drzew GliwiceŚcięcie dużego, rozłożystego drzewa nie jest prostym zabiegiem. Robiąc to samemu możemy narazić się na ogromne niebezpieczeństwo, ponieważ istnieje ryzyko, że zrobimy to niewłaściwie, nieumiejętnie. Jeżeli źle się do tego wycinania zabierzemy, to drzewo może na nas spaść albo zniszczyć budynek, który stoi obok. Może się też zdarzyć, że przy wycince spadniemy z gałęzi, z drabiny, a upadek z dużej wysokości może grozić poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Warto zatem zastanowić się nad zleceniem tej czynności profesjonalistom. Na rynku działają firmy, które bezproblemowo usuwają drzewa każdej wielkości. Wystarczy umówić się telefonicznie, firma przyjedzie w przeciągu kilku dni i każde drzewo usunie w godzinę. Firmy dysponują odpowiednim sprzętem – wysokiej jakości piłami. Jeżeli potrzebujemy drewna na opał to zostawią nam pozostałości, jeżeli nie, to oferują również wywóz drzewa. Cały zabieg przebiegnie szybko, sprawnie i bez robienia bałaganu. Wycinka drzew Gliwice, ale też w innych miastach, jest obecnie częstym widokiem i firmy mają pełne ręce roboty.

Możliwe, że wprowadzone przepisy zostaną w najbliższym czasie zmienione i taka swobodna wycinka drzew nie będzie już możliwa. Trzeba zatem się zdecydować teraz. Jeżeli mamy drzewo, którego chcemy się pozbyć, to jest to właściwy moment, żeby poszukać firmy, oferującej tego typu usługi.