Kombinezon musi być odporny na wiele czynników zewnętrznych

Kombinezon musi być odporny na wiele czynników zewnętrznych

31 maja, 2017 Przemysł 0

Można śmiało rzec, że każdy ratownik niosący pomoc poszkodowanym, jest bohaterem. Naraża swoje własne zdrowie i życie tylko po to, aby udzielić innemu niezbędnej do przeżycia pomocy medycznej. Często nie słysząc za to nawet głupiego dziękuje.

Ubiór ratownika stanowi jego ochronę i wyróżnia się z tłumu

wytrzymały kombinezon ratowniczyJeśli by zapytać o środowisko pracy ratownika, udzielenie jednoznacznej i wiążącej odpowiedzi jest niemożliwe. Wszystko zależy bowiem od kontekstu sytuacji, a ta, jak łatwo można sobie wyobrazić jest nieprzewidywalna. Wytrzymały kombinezon ratowniczy jest produktem wykonanym z materiałów o najwyższej odporności na uszkodzenia mechaniczne jak i działania skrajnie wysokich temperatur. Stanowi najbardziej zewnętrzną warstwę oddzielającą organizm osoby ratującej życie, od środowiska w którym często znajdują się niebezpieczne substancje toksyczne.  Z reguły, kombinezon posiada elementy odblaskowe zlokalizowane na rękawach kurtki i nogawkach spodni. Zostały one umieszczone po to, aby w sytuacjach z ograniczonym dostępem do światła, kierujący pojazdem mógł dostrzec osobę udzielającej pomocy z daleka i przypadkiem jej nie potrącić. Bowiem jak stanowi najważniejsza i pierwsza zasada czynności ratowniczych: „Zdrowie i życie ratownika jest najważniejsze”. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy człowiek jest przystosowany do godnego reprezentowania ubrania ratowniczego. Istnieją określone predyspozycje osobowościowe, które pozwalają osobie na rzetelne realizowanie swoich obowiązków a także radzenie sobie z ewentualną śmiercią pacjenta.

Firmy zajmujące się zaopatrzeniem jednostek ratowniczych w specjalistyczny ubiór, zdają sobie sprawę z wyzwania jakie przed nimi stoi. Produkt musi spełniać wiele wymogów prawnych, a przede wszystkim być skuteczny w działaniu praktycznym.