Komornik i rzeczoznawca majątkowy

Komornik i rzeczoznawca majątkowy

28 listopada, 2016 Praca 0
rzeczoznawca majątkowy

Wykonywanie zawodu komornika musi być bardzo trudne i uciążliwe. Powodem z pewnością jest fakt, że praca komornika polega na zabraniu czegoś danej osobie. Oczywiście wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa. Komornik może działać wyłącznie mając w ręku prawomocny wyrok sądu.

Rzeczoznawca majątkowy wiele razy pomaga komornikowi

rzeczoznawca majątkowySprawy trafiają do komornika, gdy pozwany nie stosuje się do wyroku sądu, oczywiście sprawy muszą dotyczyć jakiś pieniędzy.Do obowiązków komornika należy między innymi: wycena domu, sprawdzenie, czy pozwany posiada jakieś oszczędności na rachunkach bankowych, czy ma kupione jakieś akcje, obligacje, wycena mieszkania też leży w jego gestii, zresztą może wycenić wszystko co jest ruchome i jest w posiadaniu pozwanego, stara się ściągać wszystkie należności jakie pozwany jest komuś winien, wykonuje orzeczenia sądowe, doręcza zawiadomienia sądowe, na wniosek wierzyciela szuka majątku dłużnika i tak można było by wymieniać dalej. Niekiedy profesjonalny rzeczoznawca majątkowy w Warszawie pomaga komornikowi w jego obowiązkach zwłaszcza jeśli komornik jest dość obłożony z robotą. Warszawa jest chyba miastem gdzie jest najwięcej komorników, pewnie z uwagi, na występowanie dużej ilości gmachów sądowniczych.

Niekiedy komornik musi prosić o pomoc policję, jeśli chce wejść do czyjegoś domu, czy mieszkania i zrobić wycenę różnych cennych rzeczy, a właściciel domu, czy mieszkania nie chce go wpuścić, albo jest też wręcz agresywny wobec niego. Reasumując praca komornika sądowego nie należy do łatwych zawodów i warto się zastanowić nad tą pracą.