Konkurs na najlepszego pracownika i pranie wykładzin

Konkurs na najlepszego pracownika i pranie wykładzin

1 października, 2016 Praca 0

W mojej firmie ostatnio odbył się konkurs w którym do wygrania był dodatkowy miesiąc płatnego urlopu. To jak wygrać tysiąc czterysta złotych! Od razu zainteresowałam się o co chodzi – trzeba było w przyszłym miesięcy wyrobić największy wynik posprzątanych pokoi niezależnie od czasu spędzonego w pracy.

Pranie wykładzin – szybko ale dokładnie

pranie wykładzinOd razu zobaczyłam w jaki sposób kierownictwo na tym zarobi – co prawda jednej osoby będzie im brakowało za dwa miesiące, ale za to w przyszłym będą mieli całą załogę pracującą na podwójnych obrotach. Co prawda dokładne pranie wykładzin warszawa musiało odbywać się w swoim tempie, ale wszystko inne spokojnie można było przyspieszyć. Na przykład takie czyszczenie dywanów – zwykle dziewczyny robiły to przez dziesięć minut, a odkąd ruszył konkurs mało której zajmowało to dłużej niż pięć. Po raz pierwszy w życiu widziałam, żeby pracownicy kłócili się o to, kto będzie sprzątał ostatni pokój. Wszystkim naprawdę na tym zależało. Co prawda nie miało to samych pozytywów – większość zaczęła odstawiać taką fuszerkę, że to się w głowie nie mieściło. Sama widziałam jak wyglądało takie czyszczenie tapicerki – w życiu bym tak tego nie nazwała. Lepszym rozwiązaniem było zrobić po prostu pranie tapicerki niż zostawiać takie coś w pokoju. Goście mieli później uzasadnione pretensje za które kierownictwo odejmowało nam punkty. Pokój na który ktoś się poskarżył był powodem by stracić punkty zdobyte za posprzątanie trzech pokoi. Postanowiłam nie brać udziału w tym wyścigu szczurów. Żeby jeszcze było o co. W swoim tempie robiła pranie dywanów. Pod koniec miesiąca zorientowałam się jednak, że właściwie to mam trzecie miejsce bez większego wysiłku. Postanowiłam wziąć się do pracy na ostatni tydzień.

 

Efekt był powalający – zostawiłam konkurencję w tyle, i miałam jedynie jedną skargę od gościa, który później zaczął się skarżyć dosłownie na wszystko, więc kierownictwo nie potraktowało tego poważnie. Nawet nie straciłam żadnych punktów. Konkurs od teraz miał być organizowany co miesiąc. To był bardzo dobry pomysł – trochę rywalizacji nikomu nie zaszkodzi.