Korzystanie z usług drukowania metodą UV

Jubilerskie nowości

Korzystanie z usług drukowania metodą UV

21 kwietnia, 2019 Wnętrze 0

Drukowanie UV było niespotykane do niedawna. Wiele drukarek oferuje obecnie druk UV ze względu na wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym drukowaniem (zwanym również konwencją). Proces drukowania jest prawie identyczny dla druku konwencjonalnego i UV, różnica polega na atramentach i procesie suszenia związanym z tymi farbami.

Znakomite rozwiązania w materii druku UV

drukowanie uv gdyniaKonwencjonalny druk offsetowy wykorzystuje atramenty rozpuszczalnikowe, które nie są najbardziej ekologiczne, ponieważ odparowują do powietrza, uwalniając szkodliwe związki. Często wymagają też dodatkowych proszków do rozpylania.. Ponieważ są wchłaniane przez papier, kolory mogą stać się rozcieńczone i mniej jasne. W zależności od charakteru papieru, suszenie może dodać dni oczekiwania do każdego zadania. Konwencjonalne atramenty muszą być wchłaniane przez podłoże, na którym są drukowane, dlatego nie można ich używać na materiałach takich jak plastik, folia lub akryl. Farby UV suszą się zaś w procesie fotomechanicznym. Farby są eksponowane na promieniowanie ultrafioletowe w miarę ich drukowania, natychmiast zmieniając się z cieczy w ciało stałe z bardzo małym parowaniem rozpuszczalników i prawie bez wchłaniania tuszu do masy papierniczej. Dlatego też często sprawdza się drukowanie UV Gdynia zaś to miasto gdzie technika ta wykorzystywana jest w fachowych pracowniach.

Dzięki temu można drukować na praktycznie dowolnym nośniku przy użyciu farb UV! Ponieważ suszą się natychmiast i nie uwalniają lotnych związków organicznych do środowiska, druk UV jest uważany za ekologiczną technologię, bezpieczną dla środowiska i pozostawiającą prawie zerowe zanieczyszczenia. Oczywiście, ponieważ farby UV suszą się na bieżąco, nigdy się nie rozmazują. Oznacza to, że bez względu na rodzaj papieru, którego użyjemy, nigdy nie będzie potrzeby dodawania kosztownych powłok, aby zabezpieczyć się przed rozmazami i zaciekami.