Kosy do wysokiej trawy

Kosy do wysokiej trawy

9 stycznia, 2021 Maszyny i samochody 0

Jeśli posiadamy działkę rekreacyjną czy też jakiś swój teren położony poza miastem to z całą pewnością mamy tam w lecie sporo rzeczy do zrobienia. Jedną z czynności, które wykonywać musimy w miarę systematycznie jest oczywiście koszenie traw. W związku z tym, że często nie mamy możliwości przycinać trawę wówczas gdy jest stosunkowo niska to warto zaopatrzyć się w sprzęt pozwalający na koszenie wysokiej trawy.

Mocne kosy spalinowe

kosy spalinowe cenaKosiarki, których używamy do koszenia naszych przydomowych trawników to najczęściej kosiarki spalinowe lub elektryczne wyposażone w kółka. Taką kosiarkę należy po prostu pchać po naszym trawniku. Natomiast warto zauważyć, że takowe kosiarki nie są w stanie poradzić sobie z koszeniem wysokiej trawy. W związku z tym jeśli musimy się z wysoką trawą uporać to warto zainwestować w kosy spalinowe cena takich urządzeń jest zależna w dużym stopniu od tego jak bardzo mocna ma być to kosa. Na chwilę obecną dostępne są kosy spalinowe, które usuwają trawę przy pomocy żyłki, którą należy zamontować w specjalnej głowicy. Taka żyłka oczywiście się zużywa i po jakimś czasie może się okazać, że konieczna będzie jej wymiana. Kosy spalinowe coraz częściej dostępne są również w takich wersjach gdzie zamiast żyłki montuje się specjalne tarcze tnące. Taki rozwiązania pozwalają na przycinanie nie tylko wysokiej trawy ale również i cienkich gałęzi czy krzewów.

Na ten moment kosy spalinowe można zakupić w dosłownie każdym markecie ogrodniczym. Zima jest dobrym czasem na robienie tego typu zakupów. Często wówczas natknąć się można na wiele promocji oraz wyprzedaży po zakończonym sezonie. Sporo osób pragnąc zaoszczędzić decyduje się również na zakup kosiarki drogą elektroniczną. Mnóstwo sklepów sprzedaje bowiem kosy spalinowe online.