Koszty zamontowania moskitier

Koszty zamontowania moskitier

7 września, 2020 Wnętrze 0

 

Jednym z wynalazków, które zdecydowanie ułatwiają życie w okresie od wiosny do jesieni są moskitiery. Ten, kto je wymyślił, powinien dostać nagrodę Nobla. Zamontowanie ich w oknach rozwiązuje wszystkie problemy związane z wietrzeniem domów i mieszkań przy zapalonym świetle. Bez zamontowania w oknach specjalnych siatek jest to raczej nie możliwe.

Różne rodzaje moskitier okiennych

moskitiery warszawaKażdy może sobie zamontować siatkę chroniącą przed owadami samodzielnie, ponieważ można kupić w supermarketach materiał o dużej powierzchni. Do tego w zestawie jest dwustronna tasiemka klejąca. Siatkę przycina się na wymiar okna a następnie przykleja za pomocą dołączonej tasiemki. To rozwiązanie jest jednak tymczasowe, a takie moskitiery nie wyglądają zbyt estetycznie. Dlatego najczęściej zamawia się firmę montującą moskitiery Warszawa na wymiar. Wtedy są one oprawione w specjalne plastikowe prowadnice i montowane do okna solidnymi uchwytami. Takie rozwiązanie kosztuje około stu złotych za metr kwadratowy. Jest ono jednak trwałe, a przede wszystkim to bardzo ładnie wygląda. Jeśli w domu lub mieszkaniu posiada się okna plastikowe to moskitiery powinno się do nich zamówić na wymiar. Klejenie do okien taśm klejących może powodować ich trwałe zabrudzenie. Żywotność moskitier montowanych na prowadnicach wynosi nawet do pięciu lat. Jednak firmy, które je oferują dają na nie dwuletnią gwarancję. W praktyce wytrzymują one znacznie dłużej.

Mając w oknach zamontowane siateczki można naprawdę spokojnie przetrwać nawet najbardziej upalne dni. Wieczorem można wszystkie okna otworzyć na oścież i nie trzeba się martwić, że do domu wlecą tak nielubiane przez wszystkich komary. Im mniejsze oczka w siatce tym większa skuteczność takiej ochrony przed wlatującymi do domu owadami.