Koszula do umundurowania strażackiego

Koszula do umundurowania strażackiego

15 października, 2022 Moda 0

Nasz zastęp został niedawno awansowany z zastępu straży ochotniczej do zastępu zawodowego, a więc potrzebna była modernizacja wizerunku. Ochotnicze formacje straży rzadko bowiem używały umundurowania galowego, z racji dość luźnej struktury organizacyjnej. Zawodowi strażacy mieli natomiast umundurowanie na poziomie podobnym jak pozostałe formacje umundurowane.

Koszule do strażackiego munduru galowego

koszule mundurowe strażackieGalowy mundur strażacki nie był odzieżą codzienną, więc odpadła nam konieczność poszukiwania koszul które będą jednocześnie elegancką częścią stroju, ale również i użytkową odzieżą. Koszule mundurowe strażackie mogły być więc prostsze, bardziej dekoracyjne i eleganckie niż utylitarne sportowe koszule policyjne. Nie oznaczało to jednak iż musiały one być proste i nieszczególnie komfortowe, a wręcz przeciwnie, chcieliśmy by okoliczności wymagające noszenia munduru galowego były dla naszych strażaków imprezami na których mogą czuć się umundurowaniu wygodnie. Galowe koszule w które został wyekwipowany zastęp są więc połączeniem policyjnych koszul terenowych i klasycznych koszul do garnituru. Nadal są bardzo eleganckie, i pasują doskonale do umundurowania galowego, aczkolwiek pozostają wygodniejszymi od typowych garniturowych koszul, których kroje niejednokrotnie ograniczają swobodę ruchu i w zauważalny sposób wymuszają określony sposób poruszania się. Nie są również tak delikatne jak koszule do garnituru, choć nalezą do odzieży podobnie lekkiej i przewiewnej.

Nie są więc łatwe do uszkodzenia, zarówno podczas noszenia jak i prania, toteż nie muszą być wymieniane często. Załoga zastępu była bardzo zadowolona otrzymaniem nowych koszul, zwłaszcza że odbiegały one od typowego, taniego umundurowania, jakie otrzymują formacje umundurowane jakością i komfortem.