Kwiaty w idealnym porządku

Kwiaty w idealnym porządku

22 czerwca, 2017 Handel 0

Jeżeli chcemy, aby nasze kwiaty „słuchały się nas”, aby zawsze były one w idealnym porządku, to nie mamy wyjścia, ale musimy zastosować do ich ułożenia gąbką florystyczną. Mając taką gąbkę kwiaty nie będą już nigdy więcej niesforne i nie będą układały się tak, jak chcą, ale tak, jak my chcemy. Chcemy, aby kwiaty były nam posłuszne i aby układały się tak, jak nam się podoba? To nie mamy innego wyjścia, jak zastosować gąbkę florystyczną.

Gąbka florystyczna ujarzmi kwiaty

florety sucheKwiaty z natury są takie, że nie są bardzo sztywne, czasami w bukietach układają się jak chcą i tworzą w efekcie wcale nieatrakcyjny widok. jeżeli kiedykolwiek widzieliśmy bukiety ślubne, czy wiązanki, to sami widzieliśmy również, jak kwiaty się w nich pięknie zachowywały, jak pięknie wyglądały. Przede wszystkim nie latały każdy w inną stronę, ale tworzyły spójny widok i to właśnie dzięki temu, że zastosowane zostały w nich florety suche, które ułożyły nasze kwiaty tak, jak my tego chcemy. Jeżeli chodzi o kwiaty, to warto wiedzieć, że można ułożyć z nich wszystko, z każdego rodzaju kwiatka, a nie tylko z wybranych gatunków, ale trzeba wiedzieć właśnie jak się do tego zabrać, od czego zacząć i co pozwoli i pomoże nam w uzyskaniu oczekiwanego efektu. Prawdę mówiąc bez gąbek florystycznych nawet florysta nie umiałby otrzymać pięknego efektu w bukiecie, czy wiązance, dlatego ich stosowanie jest po prostu konieczne.

Nie musimy być od razu profesjonalnymi florystami, żeby wiedzieć, że gąbka florystyczna pozwala wyczarować cuda i nie musimy być profesjonalistami, żeby właśnie te cuda czarować. Dlatego jeżeli tylko mamy okazję ku temu i ochotę, to spróbujmy sami stworzyć idealny bukiet, wiązankę idealną, taką, która będzie się podobać nam i będzie nas zachwycać, bo warto.