Lakier hybrydowy dla alergiczki

Lakier hybrydowy dla alergiczki

22 października, 2017 Uroda 0

Lakiery hybrydowe to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. W zapomnienie odeszło tradycyjne malowanie paznokci lakierem, który odpryskiwał zaledwie po 3 dniach noszenia. Lakiery hybrydowe utrzymują się na naszych paznokciach nawet kilka tygodni, ale co jeśli jesteśmy na niego uczulone?

Dla kogo stworzono lakiery antyalergiczne?

lakier hybrydowy antyalergicznyWielu kobiet dotyczy problem alergii na popularne lakiery hybrydowe. Objawia się ona początkowym swędzeniem palców i okolic paznokcia. Następnie palce stają się spuchnięte i zaczerwienione. Jeśli w tym momencie lakier nie zostanie usunięty to na opuszkach palców mogą pojawić się bolesne bąble. Rany goją się przez około miesiąc. Nie należy w żadnym wypadku po tym okresie nakładać ponownie lakieru hybrydowego ponieważ problem z pewnością powróci i to ze zdwojoną siłą. Uczulenie może ujawnić się od razu, ale bardzo często daje o sobie znać dopiero po kilku miesiącach robienia paznokci hybrydowych. W takim wypadku należy natychmiast lakier z paznokci usunąć i niestety przestać całkowicie go używać. Rozwiązaniem dla takich kobiet jest lakier hybrydowy antyalergiczny, który został odpowiednio przebadany i zawiera składniki, które wykluczają możliwość reakcji alergicznej. Bardzo dużo kobiet rezygnuje z usług profesjonalistek w zakresie robienia paznokci i samodzielnie w domu, przy pomocy lampy UV nakładają hybrydę. To w warunkach domowych najczęściej dochodzi do nieprawidłowych zmian na paznokciach. Trzeba pamiętać, aby robiąc samodzielnie paznokcie hybrydowe zachować szczególną higienę i stosować się do zaleceń producenta lakierów. 

Lakier antyalergiczny jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które mają tendencje do uczuleń i boją się, że normalny lakier hybrydowy wywoła u nich niepożądaną reakcję. W takim wypadku najlepiej zaopatrzyć się w lakier specjalistyczny lub korzystać z usług kosmetyczki.