Legalne pochodzenie suszu konopnego

Legalne pochodzenie suszu konopnego

27 kwietnia, 2021 Kosmetologia 0

Rośliny coraz częściej wykorzystywane są w leczeniu wielu schorzeń cywilizacyjnych i psychosomatycznych. Stanowią bogate źródło wielu substancji aktywnych oddziałujących na zdrowie człowieka. W ostatnich latach dużą popularność zdobyły konopie siewne zawierające związki kannabinoidowe. Są to rośliny, z których pozyskiwany jest susz, oleje oraz pasty konopne stosowane w medycynie naturalnej.

Kannabidiol w suszu konopnym

legalny susz konopnyDo produkcji wykorzystywane są specjalne gatunki roślin odpowiednio selekcjonowane i hodowane w sprzyjających warunkach. Oleje i pasty wykorzystywane są do leczenia wielu schorzeń o podłożu neurologicznym, a legalny susz konopny stosowany w waporyzacji łagodzi i uspokaja organizm. Produkowany jest z kwiatostanów roślin, które nie przechodzą żadnej obróbki i w naturalny sposób poddawane są procesowi suszenia. Kwiatostany zawierają najwyższą zawartość kannabidiolu, substancji aktywnej odpowiedzialnej za szereg procesów w organizmie człowieka. Susz z konopi siewnych stosowany jest w celach relaksacyjnych i uspokajających. Pomaga zlikwidować napięcie i stres, leczy depresję oraz problemy ze snem. Stosowany jest również w przypadku osób chorych na nowotwory, zwłaszcza podczas chemioterapii, gdyż zmniejsza uczucie mdłości i redukuje wymioty. Konopie w formie suchej mogą być stosowane również do sporządzania naparów, herbat i wyciągów. Zawierają, poza kannabidiolem, szereg substancji mineralnych i witamin.

Odpowiednio dobrane gatunki konopi pomagają w leczeniu wielu schorzeń psychosomatycznych i cywilizacyjnych. Stanowią cenne źródło substancji prozdrowotnych łagodzących szereg objawów związanych z problemami neurologicznymi, autoimmunologicznymi oraz chorobami cywilizacyjnymi. W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne są różne gatunki suszu. Warto korzystać ze sprawdzonych i rekomendowanych sklepów, gdzie artykuły pochodzą z legalnych źródeł i upraw.