Małe ogrzewacze do instalacji wodnej

Małe ogrzewacze do instalacji wodnej

20 marca, 2022 Dom i wystrój 0

Obiekt w którym pracowaliśmy od niedawna był w opłakanym stanie. Nie było tam centralnego ogrzewania i przede wszystkim ciepłej wody, której brakowało nam najbardziej. Niestety, nie było możliwości podłączenia budynku do ciągu ciepłowniczego z racji złego stanu instalacji i odległości od samego ciągu miejskiego.

Kompaktowe elektryczne ogrzewacze do wody

ogrzewacz przepływowy do wodyNie byliśmy zbyt przekonani do działania bojlerów czy dużych pieców do wody, które zazwyczaj nie były najbardziej wydajnymi urządzeniami, i często zużywały stanowczo za dużo energii elektrycznej czy gazu, w zależności od ich wersji. Ogrzewacze przepływowe wydawały nam się natomiast bardziej ekonomicznymi urządzeniami grzewczymi, gdyż należały do bardzo skutecznych, wedle opinii posiadaczy, i nie były tak energożerne jak duże piece. Postanowiliśmy więc wyposażyć ujęcia wody na terenie obiektu w ogrzewacz przepływowy do wody, jeden na każdy kran jaki znajdował się na obiekcie. Ogrzewacze do wody mają oczywistą przewagę ponad wszystkimi piecami czy bojlerami, a mianowicie są bardzo energooszczędne w porównaniu do pieców. Działają one bowiem tylko w momencie zwolnienia zaworu, i nie nagrzewają wody w żadnym zbiorniku, który wymaga okresowego podniesienia temperatury po jej spadku. Ogrzewacze są również bardzo małe, nie mając zwykle gabarytów większych niż dziesięć centymetrów długości czy wysokości.

Mieszczą się więc dosłownie wszędzie, co jest ogromną zaletą zwłaszcza w małych mieszkaniach czy pomieszczeniach w których nie ma miejsca na montaż dużych i masywnych urządzeń do ogrzewania wody. Inną zauważalną zaletą tych urządzeń jest bardzo niska cena, nieporównywalnie niższa niż ceny nawet najtańszych piecy gazowych czy elektrycznych urządzeń do ogrzewania wody z dużymi zbiornikami.