Moja firma zajmująca się lakierami samochodowymi

Moja firma zajmująca się lakierami samochodowymi

24 lutego, 2017 Motoryzacja 0

Długi czas zastanawiałem się nad tym, czy dam radę pogodzić swoje zainteresowanie samochodami z jakimkolwiek zawodem, który byłby dla mnie opłacalny. Wiedziałem, że czas handlarzy używanymi samochodami przeminął, dlatego też musiałem skupić się na innych rodzajach biznesu.

Postanowiłem zainwestować w lakiery i kosmetykę samochodową

polerowanie lakieru łódźW Łodzi nie było zbyt wielu firm, które zajmowałyby się czymś takim. Wiedziałem jednak, że zapotrzebowanie na takie usługi było spore. Okazało się, że nie mogłem nawet przewidzieć jak bardzo dobrym pomysłem było zaangażowanie się w to. Przede wszystkim kosmetyka samochodowa nie była czymś, co generowałoby wysokie koszty stałe. Produkty były raczej tanie – chemia samochodowa zamawiana hurtowo miała zupełnie inne ceny niż to, co widzimy na co dzień w sklepach. Oczywiście inne ceramiczna ochrona lakieru byłą już nieco droższa, i mało kto w Łodzi decydował się na coś takiego, ale mimo tego prowadzenie tej działalności niosło za sobą relatywnie niskie koszty. Najczęściej zamawianą usługą praktycznie od samego początku było polerowanie lakieru i tak też pozostało do końca. Wiedziałem, że raczej nie mam co liczyć na coś innego – w końcu sam też własne auto prędzej poddałbym takim zabiegom, niż czemukolwiek innemu. Całkiem sporym jak na Łódź powodzeniem cieszyło się również zabezpieczenie lakieru – usługa ta była zamawiana znacznie częściej, niż się tego początkowo spodziewałem. Cały ten biznes funkcjonował po prostu świetnie – ilość klientów przebijała moje najśmielsze sny i marzenia.

Wiedziałem, że nie mogę opierać się tylko na jednym źródle dochodów. Postanowiłem otworzyć podobną firmę w innym mieście. Mimo wszystko wiedziałem, że do końca mojego życia będę pamiętał swój pierwszy warsztat w Łodzi – choćby ze zwykłego sentymentu.

Źródło http://clinic4car.pl