Moja przygoda – transport i narożniki do pasa

Wiele lat temu stwierdziłem, że zostanę kierowcą samochodu ciężarowego. Zawsze pociągała mnie wielkość tych maszyn oraz ich szybkość. Podobał mi się także cykl życia kierowców i to, że zwiedzają cały świat. Pragnąłem tego samego ze wszystkich sił i powiedziałem sobie, że będę jeździł tak samo.

Narożnik pasa transportowego jest ważny

narożnik pasa transportowegoMimo tego, że mój wujek będący doświadczonym kierowcą odradzał mi tę drogę cały czas ciągnęło mnie w trasę. Widziałem ile to kosztuje poświęcenia, jednak coś za coś. Kiedy tylko dostałem pracę w jednym z lokalnych przedsiębiorstw byłem bardzo szczęśliwy. Od razu zacząłem wyszukiwać niezbędne dla mnie wyposażenie. Pierwsze, co mi wyskoczyło w wyszukiwarce internetowej to pasy transportowe. Czytałem o tym dużo i każdy kierowca wypowiadał się o tym jakie to jest ważne i jak wpływa na bezpieczeństwo. Inny kierowca wskazał, że narożnik pasa transportowego jest tak samo ważny jak same pasy. Dodatkowo można także kupić regulowane narożniki, dzięki temu pasują one zarówno do wąskich jak i szerokich pasów. Kolejną rzeczą jaką potrzebowałem była mata antypoślizgowa. Zakupiłem trzy, ponieważ chciałem mieć także jedną do swojej kabiny, co spowodowałoby mój większy komfort, na przykład postawienie termosu z gorącą kawą. Zdziwiłem się, że jeden z kierowców napisał iż niezbędny jest papier do tachografu. Wydawało mi się, że jest to w interesie pracodawcy. Jak się okazuje mandat płaci pracownik, dlatego też samemu trzeba o tym pomyśleć nim będzie za późno. Dodatkowo wyposażenie ADR także było na liście, jednak nim nie zaprzątałem sobie głowy. Nie mam jeszcze uprawnień, więc nie muszę go posiadać.

Mam nadzieję, że nowa przygoda jaką zaczynam okaże się dla mnie łaskawa. Chcę realizować swoje marzenia z młodości, a teraz mam okazję. Wszystko już kupiłem.

Comments are closed.