Musiałem szybko naprawić turbosprężarkę

Musiałem szybko naprawić turbosprężarkę

18 sierpnia, 2021 Transport i motoryzacja 0

Prowadzę firmę zajmującą się wynajmem samochodu. W swojej flocie posiadamy już kilkanaście samochodów różnego rodzaju oraz budowy silnika. Kilka z nich zaopatrzona jest w turbosprężarki, które pozwalają na uzyskanie wyższej mocy z mniejszej pojemności silnika. Wczoraj pewien klient oddawał jedno z takich samochodów i poinformował mnie, że słyszał dziwne odgłosy spod maski.

Poszukiwanie serwisu, który naprawi turbosprężarkę

naprawa turbosprężarki świętokrzyskieBardzo mnie ta wiadomość zaniepokoiła. Faktycznie podczas jazdy było słychać dziwny, nienaturalny dźwięk. Nie miałem wykształcenia mechanicznego, dlatego czym prędzej udałem się do sieci warsztatów, z którymi podpisałem umowę. Po chwili byłem na miejscu i opisałem cały problem. Mechanik zaczął szukać przyczyny całego zamieszania. Okazało się, że będzie konieczna naprawa turbosprężarki Świętokrzyskie słynie z wysokiej klasy mechaników samochodowych. Szybka diagnoza i jak się w późniejszej rozmowie również szybki czas naprawy, a do tego bardzo niska i atrakcyjna cena usługi, dzięki podpisanemu kontraktowi na wyłączność. To wszystko sprawiło, że pomimo tego, że jedno z aut wypadło mi z floty na kilka dni, byłem zadowolony. Pracownik poinformował mnie, że turbosprężarki dość często są narażone na drobne usterki z powodu ich charakterystyki pracy. Kiedy elementy poruszają się w ogromną prędkością, zawsze istnieje ryzyko, że jakiś element zawiedzie. Na szczęście usterka turbosprężarki okazała się drobna i szybko udało się ją naprawić.

Już po kilku dniach dostałem telefon, że samochód jest gotowy do odbioru. Udałem się na parking tuż przed warsztatem. Podpisałem protokół odbioru i zgodnie z zaleceniem mechanika udałem się na nieco dłuższą drogę powrotną aby sprawdzić czy wszystko jest okej. Spod maski nie wydobywały się żadne niepokojące odgłosy, auto jechało pewnie i słuchało poleceń kierowcy.