Mycie włosów u fryzjera

Mycie włosów u fryzjera

16 listopada, 2022 Praca i usługi 0

Dbanie o włosy to nie tylko regularne mycie, stosowanie odżywek,czy delikatne czesanie przy użyciu szczotki dobranej do naszych potrzeb. To także regularne wizyty u fryjzera. Podcinanie rozdwojonych końcówek, farbowanie, czy głęboka odnowa włosów przy użyciu specjalnych preparatów np. keratyny ma kolosalne znaczenie dla kondycji włosów.

Dobra myjnia w salonie fryzjerskim

wygodna myjnia fryzjerskaZanim jednak fryzjer przejdzie do strzyżenia czy odnowy to najpierw musi umyć klientce włosy. Wygodna myjnia fryzjerska to tutaj podstawa. Wygląda ona jak połączenie fotela oraz umywalki z krótkim wężem prysznicowym. Klient siada na fotelu z głową umiejscowioną między dwoma ,,ramieniami” myjni, tak by fryzjer mógł zebrać wszystkie włosy i ułożyć w myjni. Wysokość siedziska myjni, jak i położenie misy można regulować. Dzięki temu fryzjer nie ma problemu z tym, by umyć włosy dziecku, czy też osobie bardzo wysokiej. Zawsze można skorzystać też z dodatkowego siedziska dla maluchów, dzięki którym będą one siedziały wyżej względem misy. Potem fryzjer dokładnie moczy włosy i myje je dwukrotnie. Pierwsze mycie pozwala na wstępne usunięcie zabrudzeń z włosów, drugie dogłębnie je oczyści i przygotuje do dalszych zabiegów. Po myciu nakładana jest na chwilę odżywka, którą potem się spłukuje. Ważne jest to, by woda podczas mycia miała odpowiednią temperaturę. Gorąca woda podrażni skórę i gruczoły łojowe, z kolei zbyt chłodna będzie nieprzyjemna, a do tego uszkodzi włosy. Najlepsza będzie woda ciepła do mycia oraz letnia do ostatniego płukania – pozwoli to domknąć łuski włosów.

Po myciu włosy są osuszane ręcznikiem. Najczęściej teraz stosuje się te jednorazowe, bo są bardziej higieniczne. Po tym zabiegu fryzjer może rozczesać włosy i przejść do strzyżenia, czy regeneracji włosów. Grunt, by każdy krok był robiony dokładnie, tak by wlosy świetnie się prezentowały.