Najlepsze kalosze ochornne

Jubilerskie nowości

Najlepsze kalosze ochornne

1 sierpnia, 2019 Bezpieczeństwo 0

Każdy wie o tym, że jeśli stopy nie będą sprawne, to trudno będzie się poruszać. Właśnie dlatego wiele osób stara się bardziej zadbać o to, aby wybierać właściwe obuwie. Faktem jest jednak to, że buty, które zakładamy na co dzień, nie mają zazwyczaj żadnych szczególnych właściwości. Nie będą zatem stanowiły doskonałej ochrony. Jest ona niezbędna zwłaszcza wtedy, gdy wykonujemy pracę w trudnych warunkach.

Co trzeba wiedzieć o kaloszach ochronnych?

kalosze ochronneNie zawsze będziemy potrzebować butów, które wyposażone są w pewne elementy i mają szczególne właściwości. Takie obuwie trzeba będzie nosić wtedy, gdy warunki pracy mogą być szkodliwe. Wiele osób pracuje tam, gdzie podłoże jest zaolejone lub pełne elementów ostrych. Najbardziej narażeni są pracownicy budowlani, a także osoby zatrudnione w zakładach chemicznych. W takich miejscach wymagany jest nie tylko specjalistyczny strój, ale także kalosze ochronne. Wykonane są z bardzo wytrzymałego tworzywa PCV, które posiada wzmocnienia z modyfikowanej gumy. Doskonale zabezpieczają nie tylko stopy, ale także kostki i łydki. Wyposażone zostały w stalowy podnosek, który chroni palce przed ewentualnymi uderzeniami. Podeszwa w kaloszach jest antyprzebiciowa. Nawet jeśli nadepniemy na gwóźdź, szkło czy inny ostry element, podeszwa nie zostanie uszkodzona. Kalosze są odporne na działanie wody, lekkich kwasów, rozpuszczalników i olejów.

W dzisiejszych czasach każdy pracownik powinien być doskonale zabezpieczony. Pracodawcy przestrzegają przepisów BHP i starają się wybierać dla swoich pracowników jak najlepsze ubranie i obuwie. W wielu miejscach wymaga się noszenia kaloszy, które chronią stopy i łydki. Poza tym, że są bardzo wytrzymałe, mają także właściwości elektrostatyczne. Chronią także przed poślizgiem i gwarantują najwyższy poziom zabezpieczenia w trudnych warunkach.