Naturalny kamień w aranżacji wnętrz

Naturalny kamień w aranżacji wnętrz

26 czerwca, 2019 Wnętrze 0

Moda na „klasyczne” ściany nie przemija. Poza gołą cegłą czy drewnem, popularne jest także wykończenie ścian kamieniem. Najtańszą i najlżejszą opcją jest wykorzystanie kamienia sztucznego, zrobionego np. z gipsu. Jeśli jednak mamy taką możliwość, warto pomyśleć o użyciu we wnętrzach kamienia naturalnego.

Płytki z kamienia od Stegu

stegu kamień naturalnyNaturalny kamień ma wiele odcieni, dlatego daje ogrom możliwości aranżacyjnych. Szukając płytek z kamienia, możemy natrafić na produkty firmy Stegu, gdzie znajdziemy cztery różne wersje kolorystyczne: Bianco, Ivory, Grey oraz Nero. Już po samych nazwach możemy zgadywać, jakie mają one barwy. Bianco to niemal biel, z błyszczącymi drobinkami i bardzo delikatnymi odcieniami beżu i szarości. Ivory to kolory cieplejsze, znajdziemy tu odcienie szarości, rude, biel kości słoniowej. To płytki bardzo niejednorodne, tworzące wyjątkowe tło. Grey i Nero to płytki najciemniejsze, Grey ma odcienie grafitowe, z kolei kamień Nero jest ciemniejszy, upstrzony jaśniejszymi plamkami. Czy warto kupić Stegu kamień naturalny z innych powodów niż walory estetyczne? Jest to materiał bardzo trwały, który zachowa swój wygląd, bez zmian, przez długi okres czasu. Naturalny kamień dobrze chłonie ciepło i powoli je oddaje, tak więc przyczynia się w jakiś sposób do zmniejszenia naszych rachunków za ogrzewanie. Kamienia warto użyć na obudowę kominka, ponieważ będzie oddawał ciepło na długo po tym, jak płomienie w kominku już całkowicie zgasną.

Naturalnego kamienia możemy używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu, choć zawsze warto upewnić się, jakie są zalecenia producenta co do konkretnego rodzaju kamiennych płytek. Prawidłowo położony kamień będzie stanowić piękną, naturalną ozdobę naszego domu. Wystarczy wyłożyć nim choćby tylko jedną ścianę, a nasz dom zyska na charakterze.