Niesamowite ogrodzenia

Niesamowite ogrodzenia

24 kwietnia, 2017 Dom 0

Ogrodzenia które są stosowane w przydomowych ogródkach, nie przedstawiają się zbyt ekstrawagancko. Ot, zwykła siatka ogrodzeniowa, płot drewniany, rzadziej murowany, czy też całościowe panele (siatka, drut, beton), szybkie w montażu, ale całkiem zwyczajne i często po prostu brzydkie. Takie ogrodzenia to w większości codzienność naszego krajobrazu.

Gabiony ogranicza tylko wyobraźnia

gabiony producentCo to są gabiony? Ciekawy – dający wielkie pole do popisu dla tych bardziej wymagających – pomysł. Gabiony to rodzaj stalowych koszy, wykonanych za pomocą ceowników i prętów. Przy czym należy zaznaczyć, że takie kosze mogą przybierać różne kształty i wymiary. Do środka tychże „koszy”, układa się różnego rodzaju materiał uzupełniający. I tutaj właśnie może zadziałać ludzka wyobraźnia. Materiał jakim uzupełnia się gabiony, to np. kamień, szkło, plastik, nawet drewno. Powinno być jednak odpowiednio zaimpregnowane z uwagi na różne czynniki atmosferyczne, oraz pory roku. Ale przy stosowaniu drewna na potrzeby jakiegokolwiek ogrodzenia, to naturalne zachowanie. Gabiony mogą być wykorzystane nie tylko jako ogrodzenie. Można je przeznaczyć np. jako podstawa dla kwiatów. Także mogą służyć jako stoły ogrodowe, czy nawet ławy itp. Skąd wziąć takie gabiony? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. gabiony producent, aby uzyskać odpowiednie informacje i z nich skorzystać. Pomysłów może być wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. Gabiony można również łączyć z płotami drewnianymi, lub stalowymi.

Ważne jest, aby wybierać takie gabiony, które są spawane, a nie np. zgrzewane. To ważne, ponieważ ich wytrzymałość przez lata może ulegać czynnikom atmosferycznym i działaniom np. człowieka. Nikt nie mówi, że będziemy uderzać w nie np. młotkiem, ale różne rzeczy mogą się wydarzyć.