Niezbędne przyrządy do manicure akrylowego

Niezbędne przyrządy do manicure akrylowego

18 listopada, 2022 Zdrowie i uroda 0

Piękne paznokcie to wizytówka każdej osoby. Wiele z nas ocenia ludzi przez pryzmat wyglądu, a dłonie to jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę u innych. Zadbane paznokcie i skórki wyglądają estetycznie i schludnie. Dla niektórych pań samodzielne wykonywanie manicure w domu to nie tylko oszczędność, ale i hobby oraz sposób na relaks.

Zestawy do domowego manicure i pedicure

mały zestaw akrylowy do paznokciAby zacząć domowe wykonywanie swojego manicure i pedicure, należy zaopatrzyć się w zestaw i odpowiednie produkty. Na aukcjach i w sklepach internetowych można dostać świetne zestawy z lampą LED w niskich cenach, dla osób, które nie wiedzą jeszcze, czy będą się czuły pewnie i pozostaną przy samodzielnej pracy nad swoimi paznokciami. Mały zestaw akrylowy do paznokci, z podstawowymi przyrządami to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto dopiero zaczyna i nie ma wielu wymagań. Taki zestaw zawiera lampę LED, akrylowy żel oraz opcjonalnie bazę i top. Do manicure, jak i pedicure, będą nam potrzebne zarówno pilniki, jak i metalowe kopytko do odsunięcia skórek. Dla bardziej zaawansowanych osób, czujących się pewnie i mających precyzyjne dłonie, polecane są frezarki. Jest to oszczędność czasu na piłowaniu paznokci i doprowadzaniu ich do pożądanego kształtu, jak i zdejmowaniu starej warstwy akrylu. Frezarka to ważny i czasem nieodłączny element profesjonalnego manicure i pedicure.

Zestawy akrylowe mogą kosztować w przedziale od stu złotych do nawet kilkuset. Nie musimy inwestować do razu we wszystkie możliwe przyrządy i produkty. Na sam początek naszej przygody z domowym manicure wystarczy nam podstawowy zestaw, kilka lakierów w ulubionych kolorach i dobrej jakości pilniczki oraz bloczki do polerowania płytki paznokcia. Nie można zapomnieć o topach, które nakłada się na lakier, aby zabezpieczyć manicure.